×
2024. 04 27.

Sima ügy, elődöntős a VSK

2021.04.14 - 14:55
Mindkét nap ötven pont különbséggel verte a kolozsvári ellenfelét a Szatmárnémeti VSK, aki így máris készülhet a női kosárlabda-bajnokság rájátszásának elődöntőjére, ahol az Arad vár rá.

Sorozatban harmadik éve, fennállása óta pedig hatodik alkalommal jutott be a romániai női kosárlabda élvonal mezőnyének legjobb négy csapata közé a Szatmárnémeti VSK. Miguel Lopez edző tanítványai hétfő és kedd este keresztül gázoltak az egykor szebb időket is megélt Kolozsvári Universitateán, így simán nyerte a két nyert mérkőzésig tartó bajnoki negyeddöntőt.
A Both Katalin Sportteremben rendezett két találkozó összesen száz pontot számolt rá a VSK a kolozsvári ellenfelére, amelyet ugyan elzártak az elmúlt hetekben a külvilágtól a koronavírussal fertőzöttek miatt, azonban Szatmárra mégis egy erős felállásba tudtak eljönni. Korine Campbell, Rashida Timbilla, Alexandra Uiuiu, Diana Chiș és Andreea Fleșer az alapszakasz mérkőzésein is okoztak némi fejfájást Lopeznek, hétfőn és kedden viszont tökéletesen kiiktatták őket a játékból a VSK kosarasai.
Hétfőn, az első találkozón az első félidőt még „csak” tizenkilenc pont előnnyel zárta a VSK (41–22), de a harmadik negyed elején jól belehúztak a szatmári lányok, alig három perc után már harmincegy pont volt közte (53–22). Negyvenkét pont előnnyel kezdte a szatmári csapat az utolsó negyedet (72–30). Ötvenkét pont a legnagyobb különbség a két csapat között (92–40), amiből a végére még faragott kettőt Iannis Koukos edző csapata (94–44).
Kedden – amikor Claudia Cuicot pihentette Lopez – már úgy tűnt az elején, hogy a VSK-nak sokkal könnyebb dolga lesz, mint azelőtt egy nappal, hiszen már a 8 perc végén megvolt a tizenkilenc pontos fór (28–9). Huszonkilenc pont VSK-előnnyel fordultak a csapatok a második félidőre (48–19). Nem kellett sokat várni, hogy plusz negyven legyen a szatmári előny, hiszen a 24. percben 62–22 volt az állás. Még nem ért véget a harmadik negyed, amikor ötvennel vezetett már a VSK (74–24). A maimális szatmári előnyt a 36. percben Teodora Neagu pontjai állították be (94–39), innen faragott még öt pontot a hátrányából a végéig a kolozsvári ellenfél.
A VSK egy 2–0-s összesítéssel hozta a kötelezőt, és jutott be a legjobb négy közé, ahol viszont egy sokkal nehezebb ellenfél, az FCC Baschet UAV Arad vár rá.

NŐI KOSÁRLABDA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári U 94–44 (23:11, 18:11, 31:8, 22:14)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (20/8/6), Patricia Bright (8/6/1), Marina Solopova (17/6/5), Alina Podar (4/5/2), Bria Goss (24/7/4) – Carla Popescu (4/5/2), Kilin Tünde (5/1/1), Adina Pop (4/1/1), Laura Bota, Szmutku Renáta (0/1/0), Teodora Neagu (6/3/2), Andreea Huțanu (2/1/2). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Kolozsvár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Korine Campbell (13/5/1), Andreea Fleșer, Alexandra Uiuiu (3/7/4), Diana Chiș (0/2/1), Rashida Timbilla (12/12/1) – Alexandra Bodar (2/0/1), Bölöni Noémi (8/4/3), Roxana Popovici (0/1/0), Alesia Moldovan. Vezetőedző: Iannis Koukos.

NŐI KOSÁRLABDA, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári U 97–47 (29:13, 19:6, 30:5, 19:23)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Patricia Bright (15/3/1), Marina Solopova (24/10/6), Alina Podar (4/2/1), Bria Goss (21/8/4), Andreea Huțanu (5/3/4) – Carla Popescu (10/4/2), Kilin Tünde (5/1/3), Adina Pop (7/2/1), Laura Bota (0/1/0), Szmutku Renáta (2/2/2), Teodora Neagu (4/6/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Kolozsvár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Korine Campbell (8/6/0), Andreea Fleșer (4/3/4), Alexandra Uiuiu (13/0/1), Diana Chiș (0/2/0), Rashida Timbilla (12/9/1) – Alexandra Bodar (4/1/2), Bölöni Noémi (2/1/0), Bianca Stoica (2/2/0) Roxana Popovici (2/1/0), Alesia Moldovan. Vezetőedző: Iannis Koukos.

Összesítésben: 2–0.
Továbbjutott: a Szatmárnémeti VSK.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.