20 °C

Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban

2024.03.20 - 17:53
(Fotó: SzOVSK)
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata vasárnap játssza majd a bajnokság felsőházában az első forduló mérkőzését.Ciprian Mărieș edző tanítványai az alapszakaszban nyújtott remek teljesítménnyel vívták ki helyüket az ország legjobb csapatai között.

Annak ellenére, hogy a román szövetség pontlevonással büntette a csapatot amiatt, hogy az előző szezonban vissza lett léptetve egy ificsapat –, a szatmári lányok az alapszakasz csoportjának 3. helyén zárt 11 győzelemmel és 3 vereséggel.

A rájátszás felsőházába 4 pontot hozott magával a csapatunk – mivel oda-visszavágón verte a szintén továbbjutó Nagybányai CS Marta együttest –, és ezzel a széria 4. helyéről kezdi a küzdelmeket.
Március 24-én 11 órától a Nagyszentmiklósi Unirea lesz az ellenfél, amely 6 pontot hozott magával az alapszakasz csoportjából, így a felsőház táblázatának a 2. helyén áll az első forduló előtt.
A bajnokság második felvonásában hat fordulót játszanak a csapatok, a négy felsőházi széria elsőkét helyezettjei pedig tovább jutnak, és a bajnoki címért küzdenek majd a döntő tornán.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR II, FELSŐHÁZ 4-ES CSOPORT, 1. FORDULÓ
Vasárnap, március 24, 11:00, LPS - Both Katalin Sportcsarnok
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagyszenmiklósi Unirea

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.