100HUF = 1.28 RON

Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs

2024.04.23 - 18:15
Két versenyen is második lett, kupát is kapott Kovács Balázs. (Fotó: SzOVSK)
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.

Jól teljesítettek és tisztesen képviselték városunkat Eforie Nordon a gyerek és junior korosztályos sakk-bajnokságon a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolói, Kovács Balázs és Seletye Dominik.

Kovács
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában Balázs a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett. Ő az egyetlen szatmári sakkozó, aki ezen a bajnokságon, a klasszikus sakk próbában érmet szerzett. Ugyanő ezüstérmes lett a feladatmegoldó próbában is.

Seletye
Seletye Dominik tavaly decemberben ünnepelte a 12. születésnapját, így az U14-es korosztály versenyében nevezhetett. Itt a mezőny legfiatalabbja volt, viszont asztalhoz ült a klasszikus sakk, a rapidsakk és a blitz próbákban is, ahol a rengeteg, értékes tapasztalat mellett értékes ÉLŐ-pontokat is gyűjtött.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.