Valéria

Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai

2024.03.19 - 10:31
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, az edző másik két tanítványa pedig a nyolcaddöntőig jutott el. (Fotó: SzOVSK)
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.

Nagyon erős és népes mezőnyben szereztek érmeket a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon. Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el.

U14: Ötből négyet

Az U14-es korosztály 36 kilogrammos súlycsoportjában Thiruvadi Alesszia ötből négy meccset nyert, és ezzel a 3. helyen zárt. A fiatal szatmári sportoló a második körben kapott ki egy kétszeri hosszabbításos, ötperces meccsen, amit végül egy intéssel vesztett el, így vigaszágon jutott el a bronzmérkőzésig, amit meg is nyert.
A tavalyi bajnok Maya Dihenes nem tudta megvédeni címét, és az 57 kilogrammos súlycsoportban bronzérmet szerzett.

U16: Harmadik hely

Az U16-os súlycsoportban a korosztályos válogatott György Bettina (70 kg) a döntőbe jutásért kapott ki, majd a bronzmérkőzést megnyerte és a harmadik helyen zárt.
A következő hetekben a szatmárnémeti Rákóczi Ferenc Általános Iskola 8. osztályos diákja a képességvizsgára fog koncentrálni, miután visszatérhet majd Kolozsvárra, hogy csatlakozzon a válogatott keret edzéseihez.

Erin Oros (48 kg) és Turóczi Roland (60 kg) bejutottak a legjobb négy közé, de végül a 7. helyen zártak, ráadásul az utóbbi sportoló egy 46 fős mezőnyben volt döntős.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.