×
2024. 04 26.

Remek eredményeket jegyeztek az Olimpia VSK sakkozói Félixfürdőn és Nagybányán

2023.03.21 - 11:32
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub fiatal sakkozói nagyon jó eredményeket jegyeztek az elmúlt hétvégén azon a két nemzetközi tornán, amelyet Nagybányán, illetve Félixfürdőn rendeztek.

Nagybányán harmadik alkalommal rendezték meg a Tinerii Lei Baia Mare Nemzetközi sakkversenyt, ahol Margareta Sarivan edző tanítványai kiválóan szerepeltek.

A 14 éven aluli versenysakkozóknak rendezett B jelzésű tornán Cristian Muntean a második helyen zárt a 8 éves fiúk korosztályában (ehhez egy 600 lejes pénzdíj is járt), a 12 éves fiúk között Seletye Dominik a harmadik lett (400 lei), a 10 évesek fiúk viadalában pedig Rareș Stana lett a negyedik.

A kezdő sakkozók megmérettetésén a szatmári legények a következő eredményeket érték el: David Andreica 2., Ștefan Györi 3. (mindketten a 10 éves fiúknál), Luca Bretan 3. hely (6 éves fiúk).

Vasárnap ért véget a Sasomi Open első kiírása, amelyet olyan amatőr sakkozoknak hirdettek meg, akiknek 2200-nál kevesebb ÉLŐ-pontjuk van. A Félixfürdőn rendezett versenyen a Szatmárnémeti Olimpia VSK sakkozói kimagaslóan teljestettek:

Cristian Muntean két díjjal térhetett haza: első lett az 1300 ELŐ-pont alatti kategóriában (2000 lej) és kiérdemelte a legfiatalabb résztvevőnek járó különdíjat is (200 lej).

A 8 évesek tavalyi országos bajnoka, Kovács Balázs is sikeresen teljesített a tornán, ugyanis 80 ÉLŐ-pontot gyűjtött a táblázatban.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.
Kézilabda: rutinos csapat győzte le vasárnap a lányokat
Vereséggel kezdte a bajnokság felső házi szereplést a Szatmárnémeti Olimpia Városi junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata. Hazai pályán kaptak ki a nagyszentmiklósiaktól.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.