×
2024. 04 27.

Lengyelországból hoztak érmeket az Unio judokái

2021.09.14 - 16:26
Két éremmel tértek haza a lengyelországi Wolbromból a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozói, ahol már több mint egy évtizedes hagyománnyal rendelkező nemzetközi, korosztályos megmérettetést rendeztek.

A Krakkó szomszédságában levő településre romániai, magyarországi, csehországi és szlovákiai sportolók is érkeztek, így a Tereli Mihály, Ramona Igna edzőpáros tanítványainak alaposan meg kellett dolgozni a döntőbe jutásért is. A 12 éven aluli korosztályban Orosz Erin (45 kg) állhatott a dobogó legfelső fokára, míg Thiruvadi Arvind (42 kg) az 5. helyen zárt. Testvére, Thiruvadi Alesszia (35 kg) a 10 évesek versenyében bronzérmet szerzett. A 14 évesek között Alex Urâte (+60 kg) a hetedik helyen zárt.

Cselgáncs: négy bajnoki ezüst az Olimpia VSK judokáinak
Marian Halas edző tanítványai közült Iannis Marina (42 kg) és Rafael Ursu (46 kg) szereztek ezüstérmet, Terely Mihály edző tanítványai közül Maya Dihenes (57 kg) és Thiruvadi Alesszia (36 kg) küzdött a döntőben.
Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.