20 °C

Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon

2024.04.08 - 14:40
Adina Micaş, Paula Paştiu, Maidelines Gorguet és Romero Yudelsis. (Fotók: SzOVSK)
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.

Történelmet írtak a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságát, Aradon. Marian Halas és Pelcz Attila edzők tanítványai 3 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel tértek haza, egy sportoló pedig a pontozó 5. helyen zárt.

Kétszer is első!

A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt, aki kétszeres román bajnok lett ezen a hétvégén, ugyanis megnyerte a súlycsoportja, a –70 kg-osok küzdelmét, majd a nyílt versenyben is első lett, miután a döntőben klubtársát, Paula Paștiut győzte le, aki így ezüstérmes lett. Paula egyébként remekelt a saját súlycsoportja küzdelmében, hiszen bajnoki címet szerzett a +78 kg-os lányoknál.
Szatmárnémeti legutóbb 1992-ben adott bajnoki judokát a felnőttek egyéni versenyében.

Ezüst, bronz és ötödik

Remekelt Adina Micaș is, aki 17 évesen bajnoki ezüstérmet szerzett a –78 kilogrammos felnőtt nők viadalában.
Az 57 kilogrammosok között bajnoki bronzérmet szerzett Romero Yudelsis, míg Paul Cîmpan a 66 kilogrammos férfiak között az előkelő 5. helyen zárt.

Ezekkel az eredményekkel a Szatmárnémeti Olimpia VSK zárt az összetett éremtáblázat élén, megelőzve nagy hagyománnyal rendelkező hazai egyesületeket.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.