Mihály
1USD = 4.63 RON

Gólgazdag mérkőzésen alapoztak a románok

2020.11.12 - 11:47
Nyolc gólt hozott Románia szerda esti felkészülési mérkőzése, amelyen Mirel Rădoi szövetségi kapitány legénysége 5–3-ra győzte le a vendég Fehéroroszország nemzeti együttesét.

A ploieşti-i Ilie Oană Stadionban, zárt kapuk mögött rendezett találkozón első háromnegyed órája egyértelmű román fölényt hozott, és négy pontrúgásból négy gólt szereztek a trikolórok. Előbb a 31 évesen újonc Bogdan Mitrea szerzett vezetést egy szöglet után Románia csapatának, majd Răzvan Marin értékesítette a George Puşcaş általa kiharcolt tizenegyest, a 31. percben pedig Ionuţ Nedelcearu szerzete meg válogatottbeli első gólját egy szögletből befejelt találattal.
Az AEK Athén idegenlégiósa gólpasszal szolgálta ki George Puşcaşt a találkozó 44. percében, így 4–0-s állásnál mehettek pihenőre a csapatok.
Fordulás után tíz perccel már öt volt közte, miután Nedelcearu csapott le egy kipattanóra, de ezután alaposan visszavett a tempóból a román csapat. Ezzel magára húzta ellenfelét, amely élt a lehetőséggel, és a 63. percben megszerezte a szépítő találatot is egy szöglet után, Jurij Kendis révén (5–1).
A hajrában a vendégek irányítottak, és a négy gólos hátrány ellenére nem adták fel a küzdelmet. A 81. percben Ivan Bahar ziccerből talált be (5–2), majd egy perccel később akár a harmadik vendéggól is megszülethetett volna, de David Lazar bravúrral védte Jevgenyij Jablonszki tizenegyesét. A hosszabbítás perceiben mégis meglett a harmadik belorusz találat, miután Vlagyiszlav Klimovics játszotta át a román védelmet (5–3).
Ez maradt a végeredmény, a trikolórok pedig készülhetnek a Nemzetek Ligája csoportkörének utolsó két mérkőzésére, amit vasárnap Bukarestben Norvégia ellen játszik, majd jövő szerdán Belfastban Észak-Írország ellen. A románoknak nagy fontossággal bír mindkét találkozó, hiszen az összegyűjtött pontok alapján marad a harmadik, vagy felkerül a második kalapba a 2022-es világbajnoki selejtezők sorsolásán.
A szerdai találkozón egyébként három év szünet ismét válogatott mérkőzésen lépett pályára a nagykárolyi Bikfalvi Erik, aki a második labdaérintésnél ugyan sárga lapot kapott, viszont a 76. percben kevés híján az est legszebb gólját szerezte meg, amikor 20 méterről, bal lábbal pipára küldte a labdát, azonban a lövés milliméterekkel célt tévesztett.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Románia – Fehéroroszország 5–3 (4–0)
G.: Bogdan Mitrea 11., Răzvan Marin 19. (11-esből), Ionuţ Nedelcearu 31., 55., George Puşcaş 44., illetve Jurij Kendis 63., Ivan Bahar 81., Vlagyiszlav Klimovics 90+2.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: digisport.ro

Megszorongatták címvédőt
Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.
A csehek legyőzésével középdöntőben a magyarok
A magyar női kézilabda-válogatott középdöntőbe jutott a spanyolországi világbajnokságon, mivel 32–29-re legyőzte Csehországot a csoportkör második fordulójában, szombaton Llíriában.
Neagu nélkül vág neki a vb-nek Románia
A házigazda Spanyolország 29–13-ra legyőzte Argentínát a női kézilabda-világbajnokság nyitó meccsén – nyáron, a tokiói olimpián egyébként 31–16-ra ütötte ki Argentínát.