2024. 05 02.
Zsigmond

Megszorongatták címvédőt

2021.12.09 - 23:11
Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.

A címvédő hollandok a legutóbbi négy mérkőzés mindegyikén győztek Románia ellen – így a tavalyi Európa-bajnokságon is 35–24-re –, most azonban meggyűlt velük a bajuk. A hollandok az első játékrész végén futott 4–1-es szériájuknak köszönhetően a szünetben 17–14-re, majd a fordulás után (a 40. percben) már hat góllal, 22–16-ra is vezettek, ám ezt követően támadásban nagyon sok technikai hibát vétettek, amely ahhoz vezetett, hogy Románia az összesen hat gólig jutó Cristina Laslo hetesével az 56. percben egyenlített (29–29). Tess Wester a hajrában több bravúrt is bemutatott, a koronavírus-fertőzésből felépülő és a vb-re egy órával a mai meccs előtt benevezett FTC-szélső, Angela Malestein 59:13-nál pedig meglőtte a győztes találatot.
Románia a következő fordulóban Puerto Rico ellen javíthat, de a nyolc közé jutásra igen csekély esélye maradt.

Fordított és világbajnok lett Norvégia
Az Európa-bajnok Norvégia 29–22-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében.
Búcsúzott a címvédő
Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.
Két ponttal kezdik a magyar lányok a középdöntőt
A magyar női kézilabda-válogatott 25–24-re kikapott Németországtól a spanyolországi világbajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában, hétfőn Llíriában, így két pontot visz magával a középdöntőbe.