Bernát, Felícia
1USD = 4.59 RON

Neagu nélkül vág neki a vb-nek Románia

2021.12.02 - 15:48
A házigazda Spanyolország 29–13-ra legyőzte Argentínát a női kézilabda-világbajnokság nyitó meccsén – nyáron, a tokiói olimpián egyébként 31–16-ra ütötte ki Argentínát.

A világbajnokságra Dél-Amerikából második helyen kijutó argentinok meglepően jól tartották magukat, a 13. percben csak 5–4-re vezettek a spanyolok. A folytatásban sem ment a jóval esélyesebb hazaiaknak, a szünetre 11–10-es vezetéssel mehettek.
A második félidő 10. percében először vezetett három góllal a házigazda (15–12). Az argentin támadójáték ez követően már nem tudott mit kezdeni a spanyolok védelmével. Az 53. percben 19 perc után talált be újra Argentína (23–13), s 29–13-ra győzött a második félidőben gálázó Spanyolország.

Mindegyik kiíráson ott voltak

Pénteken megkezdi a vb-szereplését Románia is. A trikolórok egyébként egyedüliként a világon az összes eddigi kiíráson részt vettek. 1962-ben meg is nyerték a világbajnokságot, kétszer ezüst- (1973, 2005), egyszer pedig bronzérmet (2015) szereztek, a legutóbbi, 2019-es tornán pedig a 12. helyen zártak.
Azonban most nem lesz ott a csapat vezére, Cristina Neagu. A vb-bronzérmes klasszis, akit 2010-ben, 2015-ben, 2016-ban és 2018-ban is az év legjobb játékosának választotta a nemzetközi szövetség, bejelentette, hogy idén nem vállal szerepet a román válogatottba, csak jövőre tér vissza a csapathoz. Adrian Vasile szövetségi kapitány így is bizakodva várja a tornát, elmondta, hogy már most elkezd építkezni a 2024-es párizsi olimpiára.
A románok pénteken 19 órától Irán ellen játszanak, majd Kazahsztán lesz az ellenfél, jövő kedden pedig Norvégiával zárják a csoportkört, amelynek mérkőzéseit a valenciai Castelló településen rendezik.

Fordított és világbajnok lett Norvégia
Az Európa-bajnok Norvégia 29–22-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében.
Búcsúzott a címvédő
Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.
Megszorongatták címvédőt
Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.