100HUF = 1.29 RON

Futball: bal lábbal kezdi az idényt az Olimpia VSK

2024.03.10 - 10:11
(Fotó: SzOVSK)
Vereségbe futott bele az első tavaszi tétmérkőzésen a szatmárnémeti városi futballcsapat szombat délután az Arenei utcai stadionban, amikor 1 – 0-ra kikapott a nagykárolyi Victoriától.

Megtizedelt játékoskerettel és vereséggel kezdte a Liga 3 tavaszi szezonját a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata, amely 1–0-ra kapott ki hazai pályán a Nagykárolyi Victoria VSK elleni megyei derbin.

A hiányzók

Cosmin Iuhas edző alapkeretéből sárga lapos felfüggesztés miatt hiányozott szombaton Florin Mureșan, Emanuel Negru és Adrian Micaș, a csapatkapitány Zsiga Ervin két héttel ezelőtt vakbélgyulladás miatt műtötték, Moussa Samake és Adam Abdul-Wahab továbbra is sérültek, míg Adrian Bura egészségügyi gondok miatt hagyta ki a szombati mérkőzést.

Gyenge kezdés

Az első fél óra álmos játéka után beindította a gépezetet a csaptunk, viszont Gueye Mansour, Alin Burdeț, Viorel Chinde vagy Denis Lazăr lövései után elkerülte a labda Fila Károly kapuját, így 0–0-s állásnál fordultak a csapatok a második félidőre.

Jobb tempó

Bár az első félidőben nem sokat mutattak a támadójátékban, fordulás után megkongatta a vészharangokat már az 59. percben, amikor Denis Moldovan bravúros védésére volt szükség Raul Haiduc lövése után.
A 65. percben, egy vitatható eset után, ami a nagykárolyi büntetőterületen történt Andrei Zbona ellen, a Victoria betalált: Adrian Ciul lódult meg jobboldalon, középre passzolt Haiducnak, aki kitette a labdát Darius Marina jobb lábára, utóbbi pedig esélyt sem adott Moldovannak, kirúgta balról a hosszú sarkot (0–1).
A szatmárnémeti csapat a 90. percben egyenlíthetett volna, de Tudor Lucaci lövése a kapufát találta el.
A vereség ellenére a Szatmárnémeti Olimpia VSK marad a 10-es csoport táblázatának második helyén, de nyolc pontra nőtt a hátránya a Zilahi SCM mögött, amelyik 0–0-t játszott a sereghajtó otthonában.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata
„Érezhető volt a srácok teljesítményén, hogy rég játszottunk tétmérkőzést. Nehezen lendültek játékba a fiúk, de szerintem az első félidőt uraltuk. Sajnos el kell ismernem, hogy a második félidőben a Victoriának több helyzete volt, gólt is rúgta, mintha jobban szerettél volna ezt a győzelmet. Gratulálok nekik és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. Mi folytatjuk a munkát. Még van két játékunk, amire kellően fel kell készülnünk, hiszen nyernünk kell. Emelt fővel kell folytassuk az utunkat. Ez a vereség nem a világvége. Elég erősek vagyunk, hogy felálljunk, és hiszem, hogy a következő meccsen teljesen másként fest majd a csapat. Hiszek a fiúkban.”

Désakna a következő

A következő fordulóban a csapatunk a Kolozs megyei Nemeszsukra utazik, ahol a Désaknai CS Minerul 1947 lesz az ellenfél.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagykárolyi Victoria VSK 0–1 (0–0)
Gólszerző: Darius Marina 65.
Olimpia VSK: Denis Moldovan – Alin Burdeț, Răzvan Prodan, Paul Copaci, Cătălin Oanea, Tudor Lucaci, Pop Nándor, Denis Lazăr, Viorel Chinde, Cosmin Zamfir, Gueye Mansour.
Edző: Cosmin Iuhas.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Kézilabda: a legjobb román nyolc között az Olimpia VSK-s lányok
Megnyerték a felső ház utolsó fordulójának a mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior 2-es női kézilabdázói, és ezzel zsinórban második éve kvalifikálták magukat Románia legjobb nyolc csapata közé.
Futball: az utolsó másodpercben veszített az Olimpia VSK
Drámai véget ért a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapatának a 2023–2024-es idény, amely egy olyan mérkőzésen vesztette el a Liga 2-es osztályozós helyet, amit kézben tartott.
Cselgáncs: nemzetközi érmeket hoztak Terely tanítványai
Két nemzetközi tornán léptek tatamira az elmúlt hetekben a Szatmárnémeti Olimpia VSK sportolói, akik Terely Mihály edző judokái. Domaszék és Rimaszombat voltak a versenyek helyszínei.