Erik, Alexandra
1USD = 4.59 RON

Első lépés megvan a bronzérem felé

2022.04.20 - 15:13
Behúzta az első meccset a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Phoenix Konstanca elleni bronzcsatán, így a két nyert mérkőzésig tartó párharc akár ortodox húsvét előtt is eldőlhet, amennyiben Miguel Lopez edző tanítványai nyerni tudnak pénteken a tengerparti városban.

A kedd esti szatmári meccs sem kezdődött jól az SZVSK-nak. Lopez csapata úgy indított, ahogy az elmúlt két hétben „megszokhattuk”: a gyengébbnek vélt ellenfél irányított, majd egy-egy villanással a szatmáriak átvették a vezetést. Kedden 2–7-es állásról állt fel az SZVSK (12–11), és ezt az egységnyi előnyt tudta megőrizni az első negyed végéig (24–23).
A lendületes kezdés után viszont lassan leült a mérkőzés. A 14. percben a Konstanca néggyel vezetett (27–31), majd Miljana Dzombetta pontjai visszahozták a szatmári előnyt (33–31), és ez a két pont megmaradt a két csapat között a szünetig is (38–36).
A második félidő első három percét meghúzták az SZVSK játékosai és tíz pontot tettek a két csapat közé (47–37), viszont utána bosszantóan lecsökkent az iram és a játék minősége. Öt perc alatt 5–1-es sorozatot pródukált a két csapat (51–38), és bár tizenhárom pontos lett a szatmári fór, a játék egyáltalán nem volt élvezetes. Legtöbb huszonegy pont volt a két csapat közötti különbség (62–41, 34. perc), innen zárkózott fel az ellenfél a végéig mínusz tizenháromra (65–52).
Pénteken folytatás Konstancán, és ha ott is nyerni tud az SZVSK, akkor lezárja a bronzcsatát. Ha azonban ez nem jön össze, akkor április 26-án a Both Katalin Sportteremben rendezett harmadik meccsen dől majd el a harmadik hely sorsa.

NŐI KOSÁRLABDA, A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Phoenix Konstanca 65–52 (24:23, 14:13, 17:5, 10:11)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (12/3/10), Dora Ardelean (7/5/1), Biszák Boglárka (1/1/0), Aikaterina Sotiriou (7/4/1), Stephanie Kostowicz (18/12/3) – Kiara Nicole Quinones Noa (1/1/1), Fodor Márta (7/1/1), Katarina Vuckovic (8/7/1), Paloma Cucu (4/0/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Phoenix (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jade Quenee Vega (5/3/0), Voica-Nagy Bianca (0/1/1), Andreea Mititelu (6/7/1), Sara Run Hinriksdottir (14/2/4), Ciara Eleanor Rosten (10/5/3) – Andreea Beldian (7/5/2), Evelina Petrof (4/2/0), Bianca Fota (6/3/1), Denisa Fota. Vezetőedző: MIroslav Popov.

Összetettben: 1–0
Következő mérkőzés: április 22., 18.00, Konstanca.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.