×
2024. 04 26.

Egy ezüst- és három bronzérem a Judo Master bajnoki mérlege

2022.06.08 - 14:28
Kissé benézte a bajnokság első meccsét a Szatmárnémeti Judo Master kiváló cslegáncsozója, Alexia Timoc, így nem sikerült aranyérmet szereznie a korosztályában, a 14 évesek között.

Pelcz Attila edző többszörös magyar bajnok tanítványa fél hónappal ezelőtt Nagyszebenben a 15 évesek bajnokságát nyerte meg, így nagy reményekkel várta az elmúlt hétvégi, brassói versenyt, ahol korosztályának megfelelőkkel küzdhetett. Az első meccsét viszont óriási meglepetésre elvesztette, de vigaszágon tovább mehetett. Tanult a hibájából, és innen már egy meccset sem veszett, így végül a 36 kilogrammos súlycsoportban bronzérmet szerzett.
Többszörös érmes klubtársa, Bandi Synthia (képünkön Pelcz Attila mellett) viszont a döntőig hibátlanul teljesített, első két meccsét néhány másodperc küzdelem után lezárta, vizont a fináléban vereséget szenvedett, így a 48 kilós súlycsoport ezüstérmét hozhatta haza.
A 12 évesek versenyében is érdekelt volt a szatmári judoklub: Andrei Mateș az 50 kilósok között, Alexandra Gândea pedig a 28 kilogrammos súlycsoportban szerzett bronzérmet.

Cselgáncs: négy bajnoki ezüst az Olimpia VSK judokáinak
Marian Halas edző tanítványai közült Iannis Marina (42 kg) és Rafael Ursu (46 kg) szereztek ezüstérmet, Terely Mihály edző tanítványai közül Maya Dihenes (57 kg) és Thiruvadi Alesszia (36 kg) küzdött a döntőben.
Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.