100HUF = 1.29 RON

Cselgáncs: elégedettek a Nagykárolyban elért eredményekkel

2023.12.13 - 09:20
(Fotók: SzOVSK)
A szatmárnémeti Terely, Igna, Hajlát és Halas edzők tanítványai is tatamira léptek a Carei Kupa megmérettetésein. Tizenhárom éremmel térhettek haza, ebből nyolc a legfényesebbik fajta!

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub és a Szatmárnémeti Unio Sportklub kettős igazolású judokái öt aranyéremmel tértek haza a Nagykárolyban rendezett Carei Kupa nemzetközi megmérettetésről.

A Terely Mihály, Ramona Igna, Haljlák József edzőhármas tanítványai közül Sorana Pal Igna (U10, 40 kg), Thiruvadi Alesszia (U12, 36 kg), Oroszi Stefánia (U12, 40 kg), Maya Dihenes (U14, 57 kg) és Szilágyi Emma (U14, +63 kg) szereztek aranyérmet.
Tóth Zalán (U12, 42 kg) ezüstérmes lett, míg Matei Gorbe (U12, 42 kg) és Erin Oros (U14, 48 kg) a dobogó harmadik fokára állhattak fel.
Az U12-es korosztályban Elias Borca (50 kg) és Vlad Iacoș (38 kg) elvesztették a bronzmérkőzéseiket, így az ötödik helyen zártak kategóriájukban.

Marian Halas edző tanítványai összesen három aranyéremmel zárták a megmérettetést: Ursu Rafael (U12-es korosztály, 46 kilogramm), Iannis Marina (U12, 38 kg) és Anisia Halas (U12, 28 kg) állhattak a a dobogó legfelső fokára.
Eduard Dan (U12, 50 kg) és Alesia Micaș (U14, 40 kg) ezüstérmet szereztek, míg Rareș Gătina (U14, 38 kg) a harmadik helyen zárt.

A téli vakáció viszont még várat magára az Olimpia VSK – Unio SK cselgáncsozói esetében, ugyanis a december 16. – 17.-i hétvégén is tatamira fognak lépni.
Egy csoport a lengyelországi Wolbromba utazik, ahol egy nagy múltú nemzetközi tornán mérkőznek meg, egy másik csoport pedig Tusnádfürdőre utazik, ahol a hagyományos évzáró tornát, a Sólyomkő Kupát rendezik.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Kézilabda: a legjobb román nyolc között az Olimpia VSK-s lányok
Megnyerték a felső ház utolsó fordulójának a mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia VSK junior 2-es női kézilabdázói, és ezzel zsinórban második éve kvalifikálták magukat Románia legjobb nyolc csapata közé.
Futball: az utolsó másodpercben veszített az Olimpia VSK
Drámai véget ért a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapatának a 2023–2024-es idény, amely egy olyan mérkőzésen vesztette el a Liga 2-es osztályozós helyet, amit kézben tartott.
Cselgáncs: nemzetközi érmeket hoztak Terely tanítványai
Két nemzetközi tornán léptek tatamira az elmúlt hetekben a Szatmárnémeti Olimpia VSK sportolói, akik Terely Mihály edző judokái. Domaszék és Rimaszombat voltak a versenyek helyszínei.