Ivett, Frida
1USD = 4.65 RON

Bronzérmes a Szatmárnémeti VSK kosárcsapata

2022.04.23 - 18:03
Nem ez volt az idény elején kitűzött cél, de éremszerzés lett a vége: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a kisdöntő második mérkőzésén is legyőzte a Phoenix Konstanca együttest, így a harmadik helyen zárt a bajnokságban.

Péntek este játszották a tengerparti városban a kisdöntő második találkozóját. A szatmári siker után az SZVSK előnnyel várhatta a folytatást. Viszont a konstancaiak sem adták fel a küzdelmet, és a 4. percben már 14–4-re vezettek. Az első negyed második fele viszont a szatmáriaké volt, és egy 2–13-as futással előnnyel zárták az első tíz percet (16–17).
Nem sokat változott a mérkőzés képe a folytatásra, hiszen rengeteg hibával játszott mindkét csapat. A 17. percben először vezetett néggyel az SZVSK (24–28), és ezt az előnyt sikerült megőrizni a szünetig (29–33).
Fordulás után is maradt a gyenge játék, a 26. perc közpén még csak 9–11 volt a negyed részeredménye (38–44), de utána sem szórták a pontokat a csapatok, 42–48-as állásról kezdődött a záró negyed.
A 36. percben tizenöt pont előnyt hozott össze Miguel Lopez edző alakulata (44–59), és innen eldőlt a bronzérem sorsa is. Tizenhat pont volt a legnagyobb különbség (50–66), ebből a hátrányból még faragott hármat a házigazda, így 54–67-es állásnál szólalt meg az utolsó dudaszó, ami az SZVSK idényének végét is jelentette.
A folytatásban várjuk, hogy a Szatmárnémeti VSK-tól ki vállalja a felelősséget azért, hogy a csapat nem teljesítette a célt: a bajnoki döntőbe való szereplést. Nyilván, néhány érthetetlen igazolásról is számot kell adjon a klub vezetése… A mostani bronzérem ugyanis sokkal kevesebb, mint a játékoskeret értéke.

NŐI KOSÁRLABDA, 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS

Phoenix Konstanca – Szatmárnémeti VSK 54–67 (16:17, 13:16, 13:15, 12:19)

Phoenix (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jade Quenee Vega (2/5/5), Bianca Voica-Nagy (9/2/0), Nicoleta Mititelu (6/3/2), Sara Run Hinriksdottir (13/6/1), Ciara Eleanor Rosten (8/14/3) – Andreea Beldian (3/1/0), Evelina Petrof (7/2/0), Bianca Fota (3/4/1), Denisa Fota (3/1/1). Veztőedző: Miroslav Popov.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (12/3/7), Dora Ardelean (8/5/1), Biszák Boglárka (5/4/0), Aikaterina Sotiriou (10/10/4), Stephanie Kostowicz (9/5/1) – Kiara Nicole Quinones Noa, Fodor Márta (21/3/0), Katarina Vuckovic (0/7/0), Paloma Cucu (2/3/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.