borús égbolt

Biztató döntetlen Nagyiklódon

2022.06.19 - 13:42
Vélhetően telt ház előtt játssza majd a június 25-i visszavágót a Nagykárolyi VSK Victoria labdarúgócsapata, amely tizenöt év várakozás után kiharcolhatja a Liga 3-ba való feljutást.

Szombaton, Nagykárolyban fog eldőlni a továbbjutás kérdése a VSK Victoria és a Kolozsvári Supporter 2.0 együttesek küzdelmében, miután a múlt hétvégén, a Kolozs megyei Nagyiklód településen rendezett odavágó 1–1-es döntetlennel zárult.
Marius Botan edző legénységét egyébként nagy számú nagykárolyi szurkolótábor kísért el a Nagyiklódra, ahol a csapatok egy modern sportkomplexum műfüves pályáján mérkőztek meg. Jól kezdtek a vendék szatmári srácok, és a 18. percben akár a vezetést is megszerezhették volna, azonban Kincze Ervin gyengén célzott egy 11-es rúgásnál, a kapu mellé rúgta a labdát, így maradt a 0–0-s állás… nem sokáig. Két perccel később ugyanis Denis Hordouan megszerezte a hazaiak vezető találatát: a kolozsvári játékos a tizenhatos terültéről emelt Florin Görbe kapujának a vinklijébe (1–0).
A szünet előtt bajba kerülhettek volna a nagykárolyi zebrák, hiszen egy kapushiba után Joél Lemah növelhette volna a kolozsvári előnyt, de az üres kapura küldött labdát Ritli Raul még a gólvonal előtt állította meg.
Jól jött a szünet a VSK Victoria legényeinek, ugyanis Botan kicsit „rendet rakott” az öltözőben, így határozottabb csapat állt fel a második félidőben. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen az 55. percben Kinczel góljával egyenlítettek vendégek: ami nem jött össze pontrúgásból, az sikerült akcióból, hiszen a „veterán” játékos 15 méterről lőtte ki a kolozsvári kaput (1–1).
Botan legénysége nem állt le, a 80. percben pedig Daniel Feier megadhatta volna a kegyelemdöfést, de ziccerből hibázott. Így az eredmény már nem változott, amivel elsősorban a nagykárolyiak lehetnek elégedettek, hiszen innen folytatódik majd a párharc, Nagykárolyban.
„Nagyon nehéz meccs volt egy másik megye bajnoka ellen. Nem számítottunk könnyebb összecsapásra. Az eredmény viszont reményt keltő a szombti visszavágóra. A fiúk ma itt nagyon jól összpontosítottak, mindent beleadtak a pályán, büszke vagyok rájuk. Nagyon szeretném, hogy a június 25-i visszavágóra is összeszedjük magunkat, hogy nyerjünk, és megszerezzük a rég várt diviziós feljutást. Köszönetet mondok mindzoknak, aki velünk tartottak Nagyiklódra, hiszen ennyi lelkes szurkolóval úgy éreztük magunkat, mintha odahaza játsszottunk volna” – mondta a találkozó után Marius Botan.
A visszavágót tehát június 25-én rendezik a nagykárolyi Victoria Stadionban. Nagykárolynak 2007-ben volt legutóbb Liga 3-as csapata. A szombati visszavágó 17.30 órakor fog kezdődni. Az idegenben lőtt gól nem számít előnynek, döntetlen eredmény esetén 11-es rúgások fognak dönteni.

LIGA 3-AS OSZTÁLYZÓ, 1. MÉRKŐZÉS

Kolozsvári Supporter 2.0 – Nagykárolyi VSK Victoria 1–1 (1–0)

Gólszerzők: Denis Hordouan 20., illetve Kinczel Ervin 55.

Supporter: Dragoș Varga – Adrian Valea, Răzvan Trușcă, Sebastian German, Mihai Frătean, Daniel Hetea, Dan Bucșă, Laurențiu Rus, Joél Lamah, Denis Hordouan, Ioan Dîrjan. Cserék: Alex Țicrea, Dumitru Bucur, Alexandru Mureșan, Paul Colțea, Marius Feher. Vezetőedző: Adrian Trușcă.

Victoria: Florin Gorbe – Teodor Bîrle, Flavian Moș, Ritli Raul, Claudiu Mihale, Claudiu Silaghi, Tillinger Dániel, Kinczel Ervin, Adrian Marinaș, Bogdan Nyilvan, Daniel Feier. Cserék: Mitracica Erik, Mihai Ghiarfaș, Raul Zbona, Rareș Nyilvan, Bákai Balázs, Benze Devon, Răzvan Negreanu, Horváth Dávid, Ménesi Alex. Vezetőedző: Marius Botan.

Keretbemutatás és főpróba a Decebal ellen
Nem volt szerencséje a Nagykárolyi VSK Victoria csapatának a nyári felkészülés alatt, hiszen három betervezett ellenfél ellen nem játszhatott barátságos mérkőzést.
Nagykárolyi Victoria – Szatmárnémeti VSK derbivel indul az idény
„Tíz százalék esélye volt annak, hogy egymás elleni meccsel kezdjük a bajnokságot” – mondta a sorsolást követően Csik Tibor, miután megtudta, hogy a Vikivel játszanak a nyitányon.