2024. 04 27.
6 °C

Beindult végre a pontgyártás?

2021.10.16 - 20:50
Cosmin Zamfir kétszer is válaszolni tudott Vlad Costea góljaira, így a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata pontot szerzett idehaza a Liga 3 10-es csoportjának éllovasával, a Lotusszal.

Közhelynek tűnik, de úgy tűnik, hogy ez a mondás most igaz a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapatára: evés közben jön meg az étvágy. Ritli Zoltán edző legénysége ugyanis jó teljesítményt nyújtva idehaza ikszeltek a Liga 3 10-es csoportjának éllovasával, a Félixfürdői Lotusszal.

cropped-vskLotusZamfir1
A Bihar megyei együttes csoportelsőként érkezett szombaton Szatmárnémetibe, mivel az előző fordulóban legyőzte az addig veretlen Nagybányai Minaurt. A VSK ugyanakkor idénybeli első győzelmével az utolsósól két helyet felkapaszkodva nyolcadikként várt az összecsapást, aminek úgy tűnt, hogy biztos áldozata lesz. Azonban a szombati találkozó első pereceiben látszott: Gheorghe Ghiț edző legénységének talán nehezebb dolga lesz, mint Nagybányán. Ritli ugyanis nagyon elszánt csapot küldött a pályára, és egy pillanatig sem lehetett érezni azt a különbséget, amit a táblázatban mutatott helyezések miatt várni lehetett.

cropped-vskLotusZamfir2
Zsiga Ervin már az első percekben próbára tette a Lotus 19 éves kapusának, Beke Eduárdnak a reflexeit, igaz, túloldalt Iulian Anca-Tripnak egy perc leforgása alatt kétszer is nagyot kellett védenie, hogy változatlan maradjon az eredmény.
A 18. percben Cosmin Zamfir szerencsétlen mozdulata miatt kevés híján vezetést szerzett az ellenfél: Claudiu Codoban szöglete után a VSK csatárának a hátáról pattant a labda a kapu felé, szerencsére milliméterekkel az oldalléc mellett hagyta el a pályát a játékszer.

cropped-vskLotusVadan-1
A 25. percben viszont a Lotust pártolta a szerencse, ugyanis Zsiga távoli szabadrúgása után a kapufa tövéből kanalazta szögletre a labdát Beke, a megítélt szöglet után a rövidsarokra tekert labdát ismét a kapufa tövéből kotorták ki a félixfürdőiek.

cropped-vskLotusZsiga-1
A 33. percben azonban egy védelmi hibát kihasználva a Lotus megszerezte a vezetést: Vlad Costea táncolt végig a labdával az egymásra váró védők és kapus között, majd az üres kapuba gurított (0–1).
A szünetig nem változott az eredmény, de a fordulás után pedig kissé visszaesett a tempó.

cropped-vskLotusZamfir-2
Viszont helyzetekből nem volt hiány: a bihari kapu előtt Zsiga óriási ziccert puskázott el, túloldalt pedig Codoban emelt jó helyzetből a kapu fölé.
A 64. percben aztán jött a VSK jól megérdemelt egyenlítő találata: Zsiga jobb oldali felfutása után a kapu elé emelt, a keresztlabdára érkező Zamfir pedig középről a kapuba fejelt (1–1).
Hét percig tartott az egyenlítés öröme, ugyanis egy gyors ellentámadás végén a Lotus ismét vezetést szerzett: Florin Pop jobb oldalon vezette a labdát, majd Costeát indította, aki kapásból a rövid sarokra küldte a lasztit (1–2).

cropped-vskLotus-3
A vendégek jól tartották a labdát, a VSK pedig próbált ismét Beke kapuja elé érni, azonban csak ritkán tudtak veszélyeztetni. Antonio Pașca erőteljes lövése kivűlről találta el a hálót, de ez is jelezte, hogy a szatmáriak nem adták fel a harcot. A 84. percben jött is az egyenlítő találat egy szépségdíjas támadás végén: Pașca jobb oldalról emelt a hosszúsarokra, ahol Tudor Moldovan fejel tette vissza a labdát a középen álló Zamfir elé, ő pedig közelről nem hibázhatott (2–2).

cropped-vskLotus2-3
Nem változott az eredmény, a VSK pedig megérdemelten tartott itthon egy pontot. Sajnos ezzel együtt visszaesett a táblázat 9. helyére, ugyanis a Nagysomkút is nyert a Luceafărul otthonában, ezért a szatmáriak elé állt a táblázatban. Az odavágó utolsó fordulójábn viszont egymással mérkőzik majd a VSK és a Progresul, és akkor eldőlhet a 8. pozíció sorsa is. Viszont, ha a szatmáriak ugyanazt a teljesítményt nyújtják, mint szombaton, a máramarosaiknak nem sok esélyük lesz egy pozitív eredményre.

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 8. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Félixfürdői Lotus 2–2 (0–1)
G.: Cosmin Zamfir 64., 84., illetve Vlad Costea 33, 71

VSK: Iulian Anca-Trip – Nyéki Márk, Mihăiță Mureșan, Călin Vădan, Filip Sztajics, Eduard Dobrai (Antonio Pașca 46.), Barth Kevin, Raul Ziman (Luca Tincău 75.), Zsiga Ervin (Ciprian Brata 75.), Gabriel Cădar (Tudor Moldovan 58.), Cosmin Zamfir. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Lotus: Beke Eduárd – Paublusztig Tamás, Marian Arsene, Dacian Ban, Mădălin Popa, Adrian Popa, Claudiu Codoban, Andrei Făgărășanu, Cristian Oros, Florin Pop, Vlad Costea (Patric Andraș 77.). Vezetőedző: Gheorghe Ghiț.

Kolozsvári FC CFR 1907 II – Szilágysomlyói Sportul 2007 2–0 (1–0)
G.: Dorinel Todoran 19., Dusan Celar 81.

Nagyváradi AC 1910 – Nagybányai CS Minaur 2–3 (1–1)
G.: Cosmin Letan 33., 75. (mindkettőt 11-esből), illetve Sergiu Ciocan 45+2., 55. (a másodikat 11-esből), Mircea Donca 90+3.

Dési ACS FC Someşul – Zilahi SCM 2–0 (0–0)
G.: Ștefan Visic 55., 77.

CS Luceafărul Nagyvárad – Nagysomkúti Progresul 1–5 (0–1)
G.: Razvan Toderici 88., illetve Paul Batin 14., 56., 86., Bogdan Jeler 64., Parnău Márk 80.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.