×
2024. 04 26.

Aranyosgyéresről hozták az érmeket

2022.06.19 - 14:01
Marian Halas edző fiatal tanítványai egy aranyosgyéresi tornán, a nagyobbak pedig Román Kupa viadalon léptek tatamira, a legnagyobbak vizsgáztak.

A felnőtteknek kiírt Román Kupa viadalin vett részt Halas Marian edző négy cselgáncsozó tanítványa: a bukaresti versenyen George Ilie, Antonio Ilie, Zenoviu Șter és Paul Cîmpan lépett tatamira, közülük utóbbi zárt az 5. helyen a 66 kilósok megmérettetésén. „Ez egy jó eredmény, hiszen Paul még kadett korosztályos, és ezt a teljesítményt a felnőttek mezőnyében jegyezte” – tette hozzá a Szatmárnémeti VSK edzője. Hiányoztak a Román Kupa viadalokról az érettségiző, illetve képességi vizsgát adó tanítványai, Paula Paștiu és Micaș Adina.
Ugyanakkor a fiatalabbak Aranyosgyéresre utaztak, ahol egy 300 fős mezőnyben egy országos versenyen küzdöttek. Rákos Dávid és Ianis Marină az első, Andrei Petruș és Rafael Ursu a második, Șerban Petrus, Yannis Crețu, David Schita, Eduard Silaghi és Soraia Codreanu pedig a harmadik helyen zártak.

Cselgáncs: négy bajnoki ezüst az Olimpia VSK judokáinak
Marian Halas edző tanítványai közült Iannis Marina (42 kg) és Rafael Ursu (46 kg) szereztek ezüstérmet, Terely Mihály edző tanítványai közül Maya Dihenes (57 kg) és Thiruvadi Alesszia (36 kg) küzdött a döntőben.
Cselgáncs: sporttörténelmet írtak Aradon
Történelmi eredményt értek el a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub judokái a felnőttek egyéni országos bajnokságán, Aradon. A szatmári küldöttség legjobbja Maidelines Gorguet volt.
Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.