×
2024. 04 27.

Vívás: Szereday Judit Európa negyedik legjobbja

2024.03.25 - 17:47
Szereday Judit (balra) a dobogó második fokára állhatott fel az ausztriai versenyen. (Fotó: Szatmári Vívóiskola Facebook oldal)
Ezüstérmet szerzett a veterán vívók között Grazban a szatmári tőrvívó, Szereday Judit. Az elért eredménnyel a 41 fős európai rangsorban lett negyedik.

Ismét dobogón zárt egy Európai veterán körversenyen a szatmári tőrvívó, Szereday Judit (balról az első). A Dan Șuta edző által felkészített sportoló a második helyen zárt az ausztriai Grazban, a 60+ éves korosztály női egyéni versenyében.

Hol Palotai, hol Szereday

Románia egyetlen versenyzője a döntőben egy régi ismerőssel, Palotai Enikővel állt szemben. Judit többször is megküzdött a magyarországi sportolóval, többnyire a tornák utolsó köreiben. Két héttel ezelőtt, egy magyarországi tornán is a két hölgy döntőzött, akkor Judit nyert, most Palotai Enikő jobban érezte a csörtét.
Ezzel a kiváló eredménnyel Szereday Judit a 41 fős európai rangsor 4. helyén zárt.

Hírszerkesztő

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON!

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.