×
2024. 04 27.

Vívás: EB aranyat szerzett Osváth Richárd

2024.03.09 - 12:01
A legcsillogóbb érmet szerezte meg a párizsi EB-n Osváth Richárd. (Fotók: Bizzi)
Megvédte Európa-bajnoki címét Párizsban a szatmárnémeti születésű, kerekesszékes tőrvívó, Osváth Richárd. Kardversenyben ugyanott, az egyéni küzdelmekben hetedik lett, csapatban ötödik.

Megvédte Európa-bajnoki címét a kerekesszékes tőrvívó, Osváth Richárd — tette közzé  a Szatmári Vívóiskola Facebook híroldal.

A Szatmárnémetiből elszármazott, magyar színekben vívó és kardozó sportoló március hetedikén Párizsban szerzett aranyérmet, miután a tőr „A” kategóriában az olasz Emanuele Lambertinit 15 – 9-re múlta felül. Richie szerezte a magyar küldöttség első dobogós helyezése a párizsi kerekesszékes vívó Európa-bajnokságon. A szatmári sportoló pástra lépett a férfi kardversenyben is: az egyéni küzdelmekben 7. lett, míg Göttlinger Dániel, Tarjányi István és Zsolnai Sándor oldalán az 5. helyen zárt a csapatversenyben.

Osváth Richárd a párizsi dobogó legfelsőbb fokán.
A bajnokságon elért eredményeiről így számolt be Richi közösségi oldalán:
„Véget ért számomra a párizsi kerekesszékes Európa- bajnokság. Tőr egyéniben sikerült a bravúr, így aranyérmet nyertem, míg kardban a 7. helyen fejeztem be a versenyzést. A csapatversenyek során kardban 5. és sajnos sérülés miatt tőrben csak a 7. helyen végeztünk.
Köszönöm Dávid László, Beliczay Sándor és Szirmai Benedek mestereknek a felkészítést!
Köszönöm a DEAC - Debreceni Egyetem Atlétikai Clubnak, a Magyar Vívószövetségnek és Debrecen Városának a támogatást!”

Hírszerkesztő

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Vívás: szatmárnémeti a világ 42. legjobb junior párbajtőrözője!
Előkelő világbajnoki pozíciót tőrözött ki magának Rijádban Ana Tomşa, a szatmárnémeti vívóiskola reménysége, kedden Kurtinecz Johanna követheti őt a sorban, a másik szatmárnémeti lány akkor lép pástra kadett egyéniben.
Vívás: Rijádi VB-re utazik Kurtinecz és Tomşa
Két szatmárnémeti párbajtőrvívó megy a hét végén Szaúd-Arábiába, hogy április 15-én és 16-án pástra lépjenek a kadet és junior korosztályos vívó-világbajnokságon.