Vívás: szatmárnémeti a világ 42. legjobb junior párbajtőrözője!

2024.04.16 - 10:26
Ana Tomşa-t edzője, Adrian Pop készítette fel a rijádi világbajnokságra. (Fotó: Szatmári vívóiskola)
Előkelő világbajnoki pozíciót tőrözött ki magának Rijádban Ana Tomşa, a szatmárnémeti vívóiskola reménysége, kedden Kurtinecz Johanna követheti őt a sorban, a másik szatmárnémeti lány akkor lép pástra kadett egyéniben.

A világbajnoki 42. helyen zárt a szatmárnémeti párbajtőrvívó lány, Ana Tomșa. A szaúd-arábiai fővárosban, Rijadban zajló világtorna junior egyéni versenyében 169 párbajtőrvívó lány lépett pástra hétfőn.

Ana remekül kezdett, hiszen 6-ból 5 csörtét nyert meg a csoportkörben. A főtáblán előbb a spanyol Martina Torregot verte 12–11-re, majd kikapott a francia Océane Francillonne-tól 15–6-ra, aki a nap végén a világbajnoki címet is megszerezte.

A versenyen ott van, kadett korosztályban a másik szatmárnémeti párbajtőr-fenomén Kurtinecz Johanna is, tőle egyéniben, az április 16-i csörték nyomán lehet jó eredményt remélni.

Hírszerkesztő

Adrian Pop és tanítványa, Ana Tomșa

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Hol vagy nyár, a sok terasz téged vár!
Bizakodóan tekintenek a nyári terasz-szezon elé a szatmárnémeti, régi központi vendéglátóipari egységek, a felújított főtér azt ígéri, hogy megnövekszik a forgalmuk az elmúlt éviekhez képest.