1USD = 4.65 RON

Vívás: Bajnok az Olimpia VSK csapata

2023.03.04 - 09:16
(Fotók: SzVSK)
Pénteken a bukaresti tornán a szatmárnémeti Oroian, Mézinger, Tudor Surducan, Szabó négyesnek egy hibátlan menetelése volt a bajnoki címig.

Az egy nappal korábban, csütörtökön megrendezett egyéni megmérettetésen Alexandu Oroian arany-, Mézinger Márton ezüst-, Szabó Szabolcs pedig bronzérmet szerzett az ifjúsági korosztályos bajnokságon.
Pénteken következett a csapatverseny, ahol az Oroian, Mézinger, Tudor Surducan, Szabó négyesnek egy hibátlan menetelése volt a bajnoki címig.

Finálé és bajnokság

A Bukarestben rendezett tornán simán verték a srácok a CSA Steaua 2 és a LPS Craiova 2 csapatait, majd a döntőben 45–44-re verték a CSA Steaua 1 együttest. Hét kör után egyébként 35–30-ra vezetett a bukaresti ellenfél, viszont a zárásban következett két briliáns megvillanás: Tudor 6-0-ra verte Ștefan Baciut, majd Alex 9-9-re hozta a Daniel Popa elleni csörtét, így a szatmárnémeti csapat nyerte meg a finálét, és ezzel együtt a bajnokságot.
A sportolók mellett gratuláció illeti az edzőket is: Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Szilagyi, Adrian Pop.

Hírszerkesztő

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Vívás: szatmárnémeti a világ 42. legjobb junior párbajtőrözője!
Előkelő világbajnoki pozíciót tőrözött ki magának Rijádban Ana Tomşa, a szatmárnémeti vívóiskola reménysége, kedden Kurtinecz Johanna követheti őt a sorban, a másik szatmárnémeti lány akkor lép pástra kadett egyéniben.
Vívás: Rijádi VB-re utazik Kurtinecz és Tomşa
Két szatmárnémeti párbajtőrvívó megy a hét végén Szaúd-Arábiába, hogy április 15-én és 16-án pástra lépjenek a kadet és junior korosztályos vívó-világbajnokságon.