17 °C

Véget ért a VSK veretlensége

2021.11.22 - 09:21
Fotó: FCC Baschet UAV Arad
Hat győzelem után 11 pontos vereséget (64–75) szenvedett szombat este a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata Aradon, a helyi FCC otthonában, a Nemzeti Liga Liga 7. fordulójában.

Mint ismeretes, a sportban nem létezik verhetetlen csapat, és a kudarc sosem jön jókor, de a VSK esetében tényleg nem a legmegfelelőbb pillanatban csúszott be a szezonbeli első veresége. Miguel Lopez csapata ugyanis épp a hetedik forduló rangadóján maradt alul az őt üldöző Aradi FCC-vel szemben. Egyébként a hazai alakulat a mieinkhez képest szintén veretlen volt, de egy meccsel kevesebbet is játszott az idei bajnokságban. A szatmári lányok nem csak a tabellán elfoglalt helyezésük miatt számítottak az esélyesebb gárdának a szombati összecsapáson, hanem a csapat játékát és Lopez keretét figyelembe véve is a VSK volt előnyösebb helyzetben. Továbbá nem szabad elfelejtenünk a sepsiszentgyörgyiek ellen aratott bravúros sikert sem (78–56).

A találkozó első negyede a papírforma szerint alakult. Mindkét csapat jó teljesítményt nyújtott védekezésben, de mégis a VSK hozta az első tíz percet 21–14-re. A biztató kezdést látva a szatmári kosárlabda kedvelői már a csapat hetedik győzelmét látták maguk előtt, illetve az ezzel kapcsolatos újságcikkeket. A „Bravó, VSK”, „Megvan a hetedik”, „Veretlen a VSK” és az ehhez hasonló kezdetű írások helyett azonban valami egészen más történt. A hazaiak ünnepeltje, a ciprusi Veatriki Akathiotou „okolható” leginkább mindezért. A 26 éves kiválóság közreműködésével az aradiak 24-re egyenlítettek, majd a szerb Brankica Hadzovic hárompontosával már előnyben is volt a hazai alakulat. A VSK ezután teljesen a padlóra került, a félidőben pedig 44–32-re vezetett az Araujo-csapat. A harmadik negyed elején a vendégek magukra találtak néhány pericg, és nyolc pontra csökkentették ugyan a hátrányukat, de a hazaiak gyorsan visszavették az irányítást, így 62–48-ra vezettek az utolsó előtti negyed végén. A szatmári lányok az utolsó tíz percben is pontatlanul játszottak; továbbra is sok volt a hiba, még büntetőből sem sikerült betalálniuk. Ennek ellenére a VSK hozta ugyan az utolsó negydet, de túl nagy problémát nem okozott már ellenfelének, ezért a hazaiak magabiztosan nyerték meg a mérkőzést 75–64-re. Ezzel az Aradi FCC maradt az egyetlen veretlen csapat a Nemzeti Ligában.

VSK: Kostowicz (26 pont), Dzombeta (12 pont ), Moore (9 pont), Taylor (7 pont), Ardelean (7 pont, 1x3), Fodor (2 pont), Vuckovic (1 pont), Szmutku, Biszák, Cucu.

Arad: Keys (19 pont, 1x3), Hadzovic (18 pont, 1x3), Akathiotou (15 pont, 2x3), Ghiţă (12 pont, 1x3), Vitulova (7 pont, 1x3), Nagy (2 pont), Manea (2 pont), Mercea.

A 7. forduló további eredményei: Brassó – Alexandria 80–87, Kézdivásárhely – Sepsi 61–81, Rapid – CSM Târgovişte 75–71, Kolozsvári U – Bukaresti Agronomia 60–51 . A Botoşani – Konstanca összecsapást elhalasztották. A Marosvásárhelyi Sirius szabadnapos volt.

A tabellát veresége ellenére is a VSK vezeti 13 ponttal, míg az Aradi FCC 12 ponttal a második helyen áll, az aradiak azonban egy meccsel kevesebbet játszott.

Botos István

Kézilabda: rutinos csapat győzte le vasárnap a lányokat
Vereséggel kezdte a bajnokság felső házi szereplést a Szatmárnémeti Olimpia Városi junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata. Hazai pályán kaptak ki a nagyszentmiklósiaktól.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.
Kézilabda: rangadót játszanak a CS Marta ellen Ciprian Mărieș tanítványai
Vasárnap, március 10-én hazai pályán játssza a bajnoki alapszakasz utolsó fordulójának a mérkőzését a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub junior II-es korosztályos női kézilabdacsapata.