19 °C

Vaida Beáta zsebre teszi a magyar mezőnyt

2022.07.25 - 10:09
A Magyar Strandröplabda-szövetség „hódol” a szatmárnémeti Vaida Beáta teljesítménye előtt, aki kevéssel több mint egy hónapja tért vissza a sportágba, de simán veri a honi mezőnyt.

Az magyar MKB-Pannónia strandröplabda országos bajnokság negyedik, gyenesdiási fordulóját is megnyerte a nők mezőnéyében a szatmárnémeti Vaida Beáta (képünkön balra), így biztosította helyét a sorozat augusztus 6–7-i döntőjében, ahol a legjobb húsz csapat küzd majd a bajnoki címért, a budapesti Lupa-tónál.
A stradröplabda-idényre a debreceni Eötvös DSE-nél igazolt szatmári fiatal teheség új párjával, Gubik Hannával (Beach Sport) (képünkön jobbra) győzött az elmúlt hétvégén.
A magyar szövetség beszámolója szerint az elődöntőkben szinte semmi váratlan nem történt: a címvédő Szombathelyi Szandra és Villám Lilla magabiztosan nyert Vecsey Fanni (Vaida Beáta korábbi párja) és Juraszik Patrícia (Vaida előző fordulóbeli párja) ellen (21:11, 21:12), míg a szombati meglepetéspáros, Győri Panni és Harmat Bori csak az első játszmában szorongatta az abádszalóki győztest, Vaida Beátát és új párját, Gubik Hannát (21:17), azonban ezzel el is lőtték a puskaporukat, mert a második szettben már a tízből sem tudtak kijönni (21:8).
A fináléban Szombathelyi és Villám az első játszma kétharmadáig tudta tartani a lépést Vaidával és Gubikkal (21:18), a második játszmában azonban már itt is nagy különbség alakult ki a két páros között (21:13). „Úgy látszik, hogy a korábbi négyszeres román bajnok és 2020-ban egyszer már Magyarországon is győztes, U22-es Eb-ezüstérmes Vaida Beáta simán nyeri a versenyeket és úgy is zsebreteszi a hazai mezőnyt, hogy csak júniusban kezdett el homokon edzeni, s ezen azért érdemes lenne elgondolkozni” – méltatta a szatmári lányt a hunvolley.hu.
Vaida Beáta kihagyta a bajnoság első mesterversenyét, majd a tatai második fordulóban a gödöllői Bútor Anna oldalán csak a 17. helyen zárt. Július elején, Abádszalokon viszont már tarolt Juraszik Patrícia oldalán, és megnyerte a harmadik mesterveresnyt.
A gyenesdiási versennyel együtt hét pontozó tornán vett részt idén Vaida Beáta, az így gyűjtött 2200 ponttal pedig 28. a magyar strandröplabdázók rangsorában. Mostani párja tizenhat felnőtt versenyen, továbbá az U19-es világbajnokságon és az U18-as Európa-bajnokságon vett részt, 4968 pontot gyűjtve a 3. a rangsorban.
Gubik Hanna és Vaida Beáta két hét múlva is egy párt fog alkotni a budapesti döntőben, és szakértők szerint a bajnoki cím egyik favorítjai.

Bajnoki bronzérem Vaida Beátának
Újabb értékes medállal gazdagította éremgyűjteményét a szatmári Vaida Beáta, aki a hétvégén a harmadik helyen zárt a Lupa-tónál rendezett magyar strandröplabda-bajnokság döntő tornáján.
Magyar bajnoki fordulót nyert a szatmári Vaida Beáta
Értékes pontokat szerzett, így nőttek esélyei a magyar strandröplabda bajnokság döntős szereplésére a szatmárnémeti Vaida Beátának, aki az elmúlt napokban Abádszalókon, a Tisza-tó Strand területén nyerte meg az MKB-Pannónia országos strandröplabda-bajnokság harmadik mesterversenyét Juraszik Patrícia (Gödöllői RC) oldalán.
Vaida Beáta volt a kupameccsen a mezőny MVP-je
A szatmárnémeti Vaida Beáta (képünkön 18-as számú piros mez, ütni készül a labdát) volt a Fatum Nyíregyháza női röplabdacsapat legjobbja az extraligás együttes legutóbbi mérkőzésén.