Munka Ünnepe, Fülöp, Jakab
18 °C

Bajnoki bronzérem Vaida Beátának

2022.08.08 - 12:41
Újabb értékes medállal gazdagította éremgyűjteményét a szatmári Vaida Beáta, aki a hétvégén a harmadik helyen zárt a Lupa-tónál rendezett magyar strandröplabda-bajnokság döntő tornáján.

Két év szünet után ismét dobogóra állt az MKB strandröplabda magyar országos bajnokságon a szatmárnémeti Vaida Beáta. Igaz, ezúttal a bajnoki cím nem jött össze, viszont bronzéremmel gazdagította medállgyűjteményét, miután a budakalászi Lupa-tónál rendezett tornán a hamadik helyen zárt Gubik Hanna oldalán.
Mint arról beszámoltunk, a fiatal tehetséges röplabdázó júniusban kezdett el edzeni s homokos pályán, és az első mestertornát kihagyva, csak a második fordulóban csatlakozott a négy fordulós országos selejtezős sorozat mezőnyéhez. Abádszalókon Juraszik Patrícia, Gyenesdiáson viszont már Gubik oldalán verte a mezőnyt, így kvalifikálta magát a fináléra, ahol csak a legjobb húsz páros sorakozhatott fel.
Az elmúlt hétvégi küzdelemben a gyenesdiási aranyérmes Vaida, Gubik kettős csoportgyőztesként jutottak a legjobb nyolc közé, de aztán csak döntő szettben jutottak az elődöntőbe az alkalmilag összeállt Bútor Anna, Hajós Aliz kettőssel szemben.
Az elődöntőben aztán megismétlődik a gyenesdiási finálé: Vaidáék összekerültek a címvédő Szombathelyi Szandrával és Villám Lillával. „A szakemberek szerint ez egy előrehozott döntő volt a bajnoki címvédő Szombathelyi és Villám, illetve a trónkövetelő Gubik Hanna és a 2020-as ob-győztes Vaida Beáta között” – olvasható a sportági szövetség hivatalos oldalán, a hunvolley.hu interentes portálon. Az első szett nagy csatában lett a Szombathelyieké (21–18), de aztán jött az egyenlítés (17–21) és a döntő játszma, aminek a végét a címvédő bírta jobban (21–12).
A bronzmérkőzésen a tavalyi bajnoki negyedik, Vasvári Eszter és Zsófia volt Vaidáék ellenfele, és bár helyenként már úgy tűnt, hogy az SRSE párosa megszorongatja a Beach Sport Kft. és az Eötvös DSE kettősét, de végül Vaida és Gubik nem engedte ki a kezéből a sikert és megérdemelten nyerte meg a csatát (21–18, 21–17), míg Vasváriék a tavalyi fináléhoz hasonlóan maradtak a negyedikek.
Ezt követően a címvédők megnyerték a finálét a mindössze 16 éves Kun Stefánia és a még nála is egy évvel fiatalabb Szabó Anna ellen, így Szombathelyi Szandra hatodik bajnoki címét nyerte, Villám Lilla másodszor ünnepelhetett.
Mint ismeretes, Vaida Beáta teremröplabdázóként kezdte sportolói karrierjét, játszott a Szatmárnémeti VSK felnőtt, első osztályos csapatában is. Nagy sikereit a homokos pályán jegyezte, hiszen négyszer is megnyerte a román bajnokságot, Balkán-bajnokságon és nemzetközi tornákon szerzett érmeket, U22-es korosztályban Európa-bajnoki ezüstérmes lett, 2020-ban pedig megnyerte a magyar bajnokságot is. Ezután a debreceni teremröplabda-csapatához szerződött, az elmúlt szezonban pedig a magyar bajnok, és ezáltal Bajnokok Ligája résztvevő Fatum-Nyíregyháza csapatát erősítette.

Vaida Beáta zsebre teszi a magyar mezőnyt
A Magyar Strandröplabda-szövetség „hódol” a szatmárnémeti Vaida Beáta teljesítménye előtt, aki kevéssel több mint egy hónapja tért vissza a sportágba, de simán veri a honi mezőnyt.
Magyar bajnoki fordulót nyert a szatmári Vaida Beáta
Értékes pontokat szerzett, így nőttek esélyei a magyar strandröplabda bajnokság döntős szereplésére a szatmárnémeti Vaida Beátának, aki az elmúlt napokban Abádszalókon, a Tisza-tó Strand területén nyerte meg az MKB-Pannónia országos strandröplabda-bajnokság harmadik mesterversenyét Juraszik Patrícia (Gödöllői RC) oldalán.
Vaida Beáta volt a kupameccsen a mezőny MVP-je
A szatmárnémeti Vaida Beáta (képünkön 18-as számú piros mez, ütni készül a labdát) volt a Fatum Nyíregyháza női röplabdacsapat legjobbja az extraligás együttes legutóbbi mérkőzésén.