Munka Ünnepe, Fülöp, Jakab
26 °C

Magyar bajnoki fordulót nyert a szatmári Vaida Beáta

2022.07.13 - 12:10
Értékes pontokat szerzett, így nőttek esélyei a magyar strandröplabda bajnokság döntős szereplésére a szatmárnémeti Vaida Beátának, aki az elmúlt napokban Abádszalókon, a Tisza-tó Strand területén nyerte meg az MKB-Pannónia országos strandröplabda-bajnokság harmadik mesterversenyét Juraszik Patrícia (Gödöllői RC) oldalán.

A 2020-as magyar és korábban négyszeres román bajnok, U22-es Eb-ezüstérmes Vaida Beáta (képünkön jobbra) a debreceni Eötvös DSE színeiben lépett pályára ezúttal Juraszik Patrícia (képünkön ballra) oldalán, aki a korábbi ob-fordulókon is döntős volt (a szatmári lány egykori párja, Vécsey Fanni oldalán).
A Vaida, Juraszik kettős az abádszalóki döntőben kisebb meglepetésre, de végig nagyon stabilan játszva, két játszmában (21:18, 21:19) legyőzték a tavalyi, csepeli ob-forduló óta veretlen, címvédő Szombathelyi Szandra, Villám Lilla (Vasas) kettőst.
„A döntő előtti eső idejére elvonultunk a sátor alá, és ettünk egy lángost. Ha ez a titka a sikerünknek, akkor ezután is ezt teszük majd – mondta mosolyogva a döntő után Vaida Beáta, majd hozzátette, hogy a végső siker valódi oka: „Végig nagyon higgadtan játszottunk.”
Folytatás két hét múlva Gyenesdiáson, majd augusztus 6-án és 7-én rendezik a döntőt a Lupa-tónál, ahol a rangsor szerint a legjobb 16 páros küzd majd a bajnoki címért.
Vaida Beáta kihagyta a bajnokság első mesterversenyét, a másodikon pedig a szintén gödöllői Bútor Anna oldalán a 17. helyen zárt.
A mindőssze 24 éves szatmári tehetség az elmúlt egy hónapban öt pontozó versenyen vett részt, és az egy gyűjtött 1500 ponttal jelenleg a 30. helyen áll a magyarországi strandröplabdázók rangsorában (a mosatni győzelemmel 600 pontot zsebelt be).
Teremröplabdában az elmúlt idényt a Fatum-Nyíregyháza csapatában töltötte Beáta, amelyikkel Bajnokok Ligájában is szerepelt. A magyar bajnoki szezont viszont az 5. helyen zárta a szabolcsi csapat, miután a klub vezetősége úgy döntött, hogy jelentős változtatásokat eszközöl a szakmai stábban és a játékoskeretben is. Bár a bajnokság során sérülés is hátráltatta, több mérkőzésen is ponterősen játszott a szatmári lány, mindezek ellenére nem hosszabbították meg a szerződését, így nem marad Nyíregyházán. Egyelőre nem lehet tudni, hol folytatja sportolói pályafutását Vaida Beáta.

Bajnoki bronzérem Vaida Beátának
Újabb értékes medállal gazdagította éremgyűjteményét a szatmári Vaida Beáta, aki a hétvégén a harmadik helyen zárt a Lupa-tónál rendezett magyar strandröplabda-bajnokság döntő tornáján.
Vaida Beáta zsebre teszi a magyar mezőnyt
A Magyar Strandröplabda-szövetség „hódol” a szatmárnémeti Vaida Beáta teljesítménye előtt, aki kevéssel több mint egy hónapja tért vissza a sportágba, de simán veri a honi mezőnyt.
Vaida Beáta volt a kupameccsen a mezőny MVP-je
A szatmárnémeti Vaida Beáta (képünkön 18-as számú piros mez, ütni készül a labdát) volt a Fatum Nyíregyháza női röplabdacsapat legjobbja az extraligás együttes legutóbbi mérkőzésén.