19 °C

Pontot mentett a Szatmárnémeti VSK

2021.05.04 - 09:00
Sikerült a bennmaradás a Szatmárnémeti VSK-nak / Fotó: sportulsatmarean.ro
Egy-egyes döntetlent játszott a Ritli Zoltán által vezetett Szatmárnémeti VSK az éllovas Nagybányai Minaur ellen pénteken, a Liga 3 10-es csoportjának utolsó fordulójában.

Nem volt könnyű feladata Ritli Zoltán alakulatának, hiszen a csoportot vezető Nagybányai Minaur ellen kellett hoznia a kötelezőt pénteken, a Liga 3 10-es csoportjának 18. és egyben utolsó fordulójában. A szatmári csapat hazai pályán, az Olimpia–Daniel Prodan Stadionban fogadta a szomszéd megyebeli csapatot. Ami a VSK-t illeti, a mérkőzésnek hatalmas tétje volt, ugyanis a szatmári srácok a biztos bennmaradást érő 8. helyért küzdöttek. A küldetés sikerült, azonban nem úgy, ahogyan azt szerették volna. A kilencven perces játékidőt követően a két csapat megosztozott a pontokon. A találatok az utolsó negyedórában érkeztek. A vezetést a nagybányai csapat szerezte meg egy szögletet követően. A hazai csapat megzavarta a hálóőrét, Alex Cadart, így a labda saját hálójukba került (0–1). A csapatmorál azonban nem tört meg. Ritli tanítványai kihasználva a rendelkezésükre álló kevés időt öt perc után egyenlíteni tudtak Gabriel Cădar találatának köszönhetően (1–1).

Ez az eredmény azonban még csak fél sikernek számított. A VSK bennmaradása ugyanis nagy mértékben függött a Nagysomkúti Progresul – Zilahi SCM mérkőzés eredményétől. A szatmáriak szerencséjére a zilahi alakulat 2–1-re legyőzte a nagysomkútiakat, akik ennek köszönhetően a tabella 9. helyére estek vissza. A továbbiakban a Nagysomkúti Progresul és a Luceafărul Nagyvárad Liga 3-as osztályzót fognak játszani a bennmaradásért más megyék bajnokai ellen.

Hol vagy nyár, a sok terasz téged vár!
Bizakodóan tekintenek a nyári terasz-szezon elé a szatmárnémeti, régi központi vendéglátóipari egységek, a felújított főtér azt ígéri, hogy megnövekszik a forgalmuk az elmúlt éviekhez képest.
Szatmárnémeti díszpolgára lett Tóth-Páll Miklós színművész, Gyenes Emanuel motorversenyző, Alexandru és Ioan Darida képzőművészek
Egyhangúlag megszavazták csütörtökön a szatmárnémeti tanácsosok Kereskényi Gábor polgármester előterjesztését, amelynek nyomán négyen kapján meg a Szatmárnémeti Díszpolgára oklevelet.