Mihály
1USD = 4.63 RON

Pech: ismét a Zagreb a Ferencváros ellenfele

2020.08.31 - 14:39
Az előző idényhez hasonlóan ismét a Dinamo Zagreb lesz a Ferencváros ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körében.

A horvát és a magyar bajnok az elmúlt idényben is a BL ezen szakaszában vívott egymással, akkor az idegenbeli 1–1 után Budapesten 4–0-ra kikapott Ferencváros.

A zágrábi alakulat a 2020–2021-es idény előző körében a Kolozsvári CFR-rel mérkőzött. Mint ismeretes, a kolozsvári találkozón a rendes játékidő és a fél órás ráadás 2–2-es döntetlennel zárult, és a Dinamo tizenegyes rúgásuk után harcolta ki a továbbjutást. Most ismét idegenbe kell játsszon, hiszen hétfői a sorsoláson az is kiderült, hogy a szeptember 15-i vagy 16-i egymeccses párharcnak a Ferencváros lesz a házigazdája.

A Fradi az előző körben óriási meglepetésre a Celtic ellen győzött Glasgowban, és az ottani 2–1-es győzelem némi reményeket adhat a magyar bajnoknak.

Európa Liga

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfőn sorsolta ki az Európa Liga-selejtező második fordulójának a párosításait is. A romániai alakulatok közül csak az Universitatea Craiova, míg a magyarországi klubcsapatok közül csak a Puskás Akadémia esett ki az első körben. A továbbjutók közül a FCSB a vajdaságba, a Topolya otthonába látogat, a FC Botoșani hazai pályán fogadja az észak-macedón KF Shkendiját, a MOL Fehérvár a máltai Hibernians FC vendége lesz, míg a Honvéd odahaza játszik a svéd Malmö ellen a szeptember 17-i mérkőzésen.

Az EL-selejtező 3. fordulójának a párosításait kedden sorsolja ki az UEFA, a bajnoki ágon pedig érdekelt lesz a Kolozsvári CFR is. A harmadik kör mérkőzéseit szeptember 24-én rendezik.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

Ferencvárosi TC – Dinamo Zagreb

A mérkőzés időpontja: szeptember 15., vagy 16.

EURÓPA LIGA-SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Budapest – Malmö (svéd)

Hibernians FC (máltai) – MOL Fehérvár FC

FK Backa Topola (szerbiai) – FCSB

FC Botoșani – KF Shkendija (észak-macedón)

A mérkőzések időpontja: szeptember 17.

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.