×
2024. 03 29.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

2022.08.10 - 10:10
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

A Fradi drukkerei óriási elánnal kezdtek a szurkolásba, de ez a lendület nem ragadt át a magyar bajnok játékosaira, ugyanis az első percekben a zöld-fehérek csak keresték a labdát, miközben az azeriek sorra vezették veszélyes akcióikat.
A hetedik percben Adnan Kovacevic elszámította a labda ívét, s bár akkor még becsúszva tisztázott a ziccerben kilépő Ibrahima Wadji elől, érthetetlen módon eladta a labdát, a kontrát pedig könyörtelenül belőtte Abdellah Zoubir (0–1).
A kapott gól felébresztette a Ferencvárost, Shahrudin Mahammadalijev bravúrja azonban megakadályozta a gyors egyenlítést. Bár hátrányban már fölényben játszott az FTC, egy gyorsan végigfutó vendégkontra és Dibusz Dénes nagy védése jelezte, hogy egyúttal óvatosnak is kell maradnia, mert a rivális néhány húzásból helyzetet tud kialakítani. A játékrész második felében is maradt az élvezetes támadófutball, ferencvárosi részről Adama Traoré és Tokmac Nguen is kihagyott egy-egy helyzetet, de Dibusznak is újabb bravúrt kellett bemutatnia, mivel Wadji rendre őrületbe kergette cseleivel a hazai védőket.
A szünet előtti utolsó percekben a magyar csapat nagy nyomást gyakorolt az azeri kapura, de nem járt sikerrel, sőt a legvégén Dibusz két hatalmas bravúrral mentette meg együttesét a góltól.
A folytatásban is sokat bizonytalankodott az FTC hátsó alakzata, ugyanis eladott labdákkal hozta magát nehéz helyzetbe. Szűk tíz perc után megduplázta előnyét a Qarabağ: a továbbra is sokat hibázó Kovacevic helyére felálló Mats Knoestert sem állt a helyzet magaslatán, a holland bekk percekkel beállását követően nem mert belemenni egy fejpárbajba, majd a jobb oldalon vezetett támadás után Wadji megelőzte, és a kapuba lőtte a labdát (0–2)
A játék lüktető maradt, a Ferencváros valamelyest többet támadott, de továbbra is az ellenfél volt a veszélyesebb gárda, amit Wadji keresztlécen csattanó fejese is jelzett. A 27 éves szenegáli játékos tíz perccel a vége előtt mégis megszerezte a második gólját, és ezzel eldöntötte a továbbjutás kérdését (0–3).
Traoré hiába szépített a hajrában (1–3), csak kozmetikázni tudott a végeredményen. A Qarabağ a játék minden elemében a Fradi fölé emelkedett, s nem is lehet kérdéses, hogy az erősebb csapat jutott tovább, s játszhat a cseh bajnok Plzennel a BL-főtábláért. A zöld-fehéreknek be kell érniük azzal, hogy az Európa Liga csoportköréért vívhatnak kétmérkőzéses párharcot az ír bajnoki címvédő, és jelenleg is listavezető Shamrock Rovers ellen. A szigetországi együttes 5–2-es összesítéssel felülmúlta az északmacedón Skupit az EL-selejtező harmadik körében.
A párharc első mérkőzését jövő csütörtökön a Groupama Arénában rendezik. A továbbjutó a második számú kupasorozat, míg a vesztes az Európa Konferencia Liga csoportkörében folytathatja majd szereplését.
„Minden évben a Bajnokok Ligája-csoportkör elérése a cél, de azt tudni kell, hogy az ellenfélnek is. Ma egy komoly riválissal álltunk szemben, amely támadásban nagyon erős volt. Elméletben készen álltunk, gyakorlatban nem. Rosszul kezdtük a meccset és rosszul is fejeztük be” – értékelt Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője, aki elismerte, hogy a Qarabağ jobb volt és megérdemelten jutott tovább.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ:

Ferencvárosi TC – Qarabağ FK 1–3 (0–1)
Gólszerzők: Traoré 86., illetve Zoubir 7., Wadji 54., 78.
Továbbjutott: a Qarabağ 4-2-es összesítéssel.

PSV Eindhoven – AS Monaco FC 3–2 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a PSV, 4–3-as összesítéssel

GNK Dinamo Zagreb – PFC Ludogorec 1945 4–2
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 6–3-as összesítéssel

SK Sturm Graz – FC Dinamo Kijev 1–2 – h. u.

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.