Zsigmond
22 °C

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

2023.07.19 - 17:02
A tíz évvel ezelőtti meccsen Nyilasi Tibort is láthatták játszani (Fotó: frissujsag.ro archív)
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

A tíz évvel ezelőtti PMN-en volt meccse a két nagy csapat szenior focistáinak, akkor óriási sikere volt, nyolcezren voltak kíváncsiak a retro-focira. Az akkori meccs legemlékezetesebb pillanata Horváth Ferenc úgynevezett skorpió-rúgással szerzett gólja volt, biztos sokan emlékeznek erre máig is...
Idén, a PMN-en megint lesz ilyen meccs, az első részletekről Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester beszélt a City Rádió VárosInfó című műsorában.
A nagy mérkőzés augusztus 17-én csütörtökön, a PMN első napján fog zajlani, 18:00 órától, a szatmárnémeti, Arenei utcai Olimpia – Daniel Prodan stadionban. A belépés ingyenes.
Az eseményt a Partiumi Labdarúgó Akadémia szervezi és mindkét csapat még élő legnagyobb játékosai pályára fognak lépni.
Nem azért lesz sok játékos-csere a nagypályás, kétszer negyvenöt perces meccsen, mert már nem bírnának futni, hanem hogy mindenki pályára léphessen, mindenki mindenkivel szembe kerülhessen, mindenkinek legyen esélye a gólszerzésre.

Princz Csaba

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON!

Hol vagy nyár, a sok terasz téged vár!
Bizakodóan tekintenek a nyári terasz-szezon elé a szatmárnémeti, régi központi vendéglátóipari egységek, a felújított főtér azt ígéri, hogy megnövekszik a forgalmuk az elmúlt éviekhez képest.
Szatmárnémeti díszpolgára lett Tóth-Páll Miklós színművész, Gyenes Emanuel motorversenyző, Alexandru és Ioan Darida képzőművészek
Egyhangúlag megszavazták csütörtökön a szatmárnémeti tanácsosok Kereskényi Gábor polgármester előterjesztését, amelynek nyomán négyen kapján meg a Szatmárnémeti Díszpolgára oklevelet.