20 °C

Karate: két ezüst a Budapest Promontorról

2024.02.12 - 09:45
(Fotók: C. S. Samuraiul)
Ifj. Magos Róbert és Balog Alex is éremmel tért haza a hét végi, budapesti wado kai bajnokságról, Jenei túl korán akadt össze egy kupagyőztessel.

Szombaton rendezték meg a hagyományos wado kai stílus Promontor kupát Budapesten.
Közel 420 nevezés mintegy 15 klubból kara és kumite próbákban versenyeztek ezen a szép viadalon. A versenyen a wkf (világszövetség) bíráskodási rendszere volt érvényben.
Szatmár megyét 3 sportoló képviselte, a C. S. Samuraiul részéről.

Ifj. Magos Róbert és Balog Alex.
Eredmények és taktikák

Ifj. Magos Robert a felnőtt, 75 kg-os kategóriában, Balog Alex a kadet +70 kg-os kategóriában és Jenei Dávid a junior 68 kg-osoknak szánt próbában méretkezett meg.
Utóbbi sportolónak voltak a legtöbben a kategóriájában Jeneit két meccs után megállította egy igen erős sportoló aki utólag a kupa győztese lett. De elmondható, hogy Jenei, a gyors búcsú ellenére is harcias helyt alt ezen a versenyen.
A kadétoknál Balog Alex ezüstérmet szerzett miután eljutott a döntőig és csak egy sokkal tapasztaltabb versenyző tudta megállítani.
A csapat felnőtt kategóriájában induló Ifj. Magos Róbertnek sikerült a taktikát követni (az ellenfél eldobása) amit sajnos a bírók nem pontoztak de így is a döntőben állt csak meg épp úgy mint tavaly amikor szintén az ezüstéremig jutott el.

A C. S. Samuraiul éremtáblázata:
Ifj. Magos Róbert felnőtt, kumite: ezüstérem
Balog Alex, kadét, kumite: ezüstérem
A szatmári sportolókat Magos Róbert edző készítette fel.

Hírszerkesztő

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.