2024. 04 27.
4 °C

Idényzáró Szilágysomlyón, tét a második hely

2022.05.27 - 15:10
Az idei teljesítményt nézve a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata megérdemelné, hogy a Liga 3 alsóház táblázatában a második helyen zárjon.

Tizenöt mérkőzésen keresztül veretlen maradt, és ezzel sikerült az időközben kitűzött célt is elérni: bentmaradni a divíziós bajnokságban. De ez a (majdnem) hibátlan teljesítmény feljogosította a szakmai stábot arra is, hogy jobb helyezést kívánjon a csapatnak a tabellán, ami össze is jöhet az idény végére. Ehhez viszont szombaton nyerni kell Szilágysomlyón, a szatmárnémeti Dacian Nastai által irányított Sportul otthonában.
A jelenleg elfoglalt csoportbeli második hely csak akkor őrizhető meg, ha Csik Tibor edző legénysége elhozza a három pontot. Az utolsó forduló másik mérkőzésén ugyanis, az üldöző Kolozsvári CFR II ugyanis egy pont hátrányban van az SZVSK mögött, és nehezen elképzelhető, hogy a „vasutasok” ne nyerjenek a kieső, és vélhetően történelmük utolsó meccsét játszó Luceafărul Nagyvárad otthonában.
A szilágysomlyói iksz arra lenne elég, hogy az SZVSK ne csússzon le a képzeletbeli dobogóról, és a Sportul előtt maradva a harmadik helyen zárjon.
Vereség esetén viszont a negyedik helyig csúszhat vissza az SZVSK. Pontszámban ugyanis egyenlíthet Szilágysomolyó csapata, és, mivel az alapszakasz végén a szatmáriak előtt volt a tabellán, ezért a végső tabellán is az ő oldalukra billen a mérleg nyelve.
A győzelemhez viszont sokkal többet kell nyújtson a szatmári legénység, mint az elmúlt meccseken. Igaz, a mai ellenfél sem mutatott meggyőző formát az elmúlt hetekben: legutóbbi hazai mérkőzésükön 2–1-re verték ugyan a zilahiakat, utána azonban ikszeltek a Luceafărul vendégeként, majd kikaptak Kolozsváron. Az sem elhanyagolható tény ugyanakkor, hogy Nastai legénysége odahaza veretlen október 23. óta: 7 győzelem mellett csak az SZVSK (november 20., 1–1) és a CFR II tudott egy pontot szerezni Szilágysomlyón.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, ALSÓHÁZ, 10. FORDULÓ

Szombat, 18.00 óra

CS Luceafărul Nagyvárad – Kolozsvári FC CFR 1907 II
Szilágysomlyói CS Sportul 2007 – Szatmárnémeti VSK
Zilahi SCM – Nagysomkúti CS Progresul

Az állás: 1. Zilah 44 pont, 2. SZVSK 40, 3. CFR II 39, 4. Szilágysomlyó 37, 5. Nagysomkút 23, 6. Luceafărul -10 (pontlevonásokkal büntetett csapat).

Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Futball: kikapott az Olimpia a biharszentandrási ACSC Crişultól
Nem megy a foci a fiúknak, harmadik mérkőzését veszíti le a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a Liga 3 rájátszásának felső házában.
Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.