Mónika, Flórián
1USD = 4.65 RON

Futball: kikapott az Olimpia a biharszentandrási ACSC Crişultól

2024.04.21 - 14:20
A szatmárnémeti Olimpia felállása a Biharszentrandás elleni meccsen. (Fotó: SzOVSK)
Nem megy a foci a fiúknak, harmadik mérkőzését veszíti le a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a Liga 3 rájátszásának felső házában.

Kiegyenlített meccsnek indult az április huszadikai, szombati mérkőzés, de végül 0-2-re kikapott a szatmárnémeti együttes a házigazda Biharszentandrási ACSC Crişultól. Harmadik mérkőzését veszíti le a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a Liga 3 rájátszásának felső házában.

Szombaton, a biharszentandrási Crişul stadionjában az első veszélyes helyzet a házigazdáké volt, Patric Todereant megmentette a felső léc. Nem sokkal később az Oli részéről Zsiga Ervin tette próbára a bihariak hálóőrét, de Iulian Anca-Trip hárítani tudott.

Egy gól oda

Úgy tűnt, hogy kiegyenlített meccs lesz, azonban a 14. percben a Crişul játékosa egy lesgyanús helyzetből betalált, és vezetést szerzett a csapatának (1–0).
Nem jött a várt ritmusváltás a legényeink részéről, akik nem tudták veszélyeztetni az ellenfél kapuját. Mégis, a 44. percben ott maradt a gól Gueye Mansour lábában, aki ajtó-ablak helyzetben nem tudott betalálni.

Második félidő, második gól

Fordulás után sem változott a játék képe. A házigazdák fegyelmezettebben játszottak és távol tudták tartani a legényeinket a kapujuktól. Majd a 84. percben megadták a kegyelemdöfést, amikor Ionuț Ban zavartalanul, kapásból kilőtte a kapu rövid sarkát egy jobb oldali beívelés után (2–0).
Úgy tűnik, hogy az Olimpia VSK szenved a rájátszásban, de ennek ellenére őrzi második pozícióját a táblázatban, ami a végén Liga 2-es osztályozót ér majd.

Tizenkettő

Azonban a 3. és 4. helyezettek, a Máramarosszigeti VSK és az ACSC Crişul ismét felzárkóztak két pontra, miután mindketten megnyerték a 4. forduló mérkőzését.
Az éllovas, a Zilahi SCM megőrizte 12 pontos előnyét az Olimpia VSK előtt, jövő szombaton pedig jön Szatmárnémetibe, hogy lejátssza legényeinkkel az 5. forduló találkozóját.

LIGA 3, PLAYOFF, 10-ES CSOPORT, 4. FORDULÓ
Biharszentandrási ACSC Crişul – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–0 (1–0)
Gólszerző: Ionuț Ban ’14, ’84.
Olimpia VSK: Patric Toderean – Alin Burdeț, Paul Copaci, Cătălin Oanea, Emanuel Negru, Viorel Chinde (’70, Tudor Lucaci), Denis Lazăr (’46, Alin Ferenți), Gueye Mansour (’58, Mousa Samake), Pop Nándor (’85, Andrei Zbona), Adrian Micaș (’70, Cosmin Zamfir), Zsiga Ervin.
Edző: Cosmin Iuhas.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.