Katalin, Kitti
25 °C

Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli

2024.04.06 - 11:45
Zsiga Ervin (sárga mez), pénteki jó formája nem volt elég a győzelemhez Zilahon. (Fotó: SzOVSK)
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.

Újabb vereséget szenvedett az Olimpia VSK csapata a Zilahi SCM csapatától, Cosmin Iuhas edző legénysége gyengén játszott az április ötödikei, zilahi találkozón.

Egy megmozdulás

Az első félidőben csak Cătălin Oanea veszélyeztette a házigazdák kapuját, viszont a szatmárnémeti játékos lövése nem talált el a kaput. Ekkor viszont már vezetett a hazai csapat Stefan Nikolic góljával (1–0).

Fordulás után kicsit feljavult a csapatunk játéka, és sikerült egyenlíteni: Viorel Chinde bal oldali beadására remekül érkezett Moussa Samake, aki hat méterről a kapuba fejelte a labdát (1–1)
A folytatásban elég volt egy pillanatnyi figyelmetlenség a védelemben, amit azonnal kihasznált a rutinos Nikolic, és 20 méterről kilőtte Denis Moldovan kapuját (2–1).
A játékosaink nem tudták megközelíteni a junior David Poptean kapuját (Bogdan Miront még a 37. percben le kellett cserélni sérülés miatt), ráadásul az utolsó perceket emberhátrányban játszottuk Raul Apai kiállítása után.

Így az Olimpia VSK ezúttal sem szerzett pontot a rájátszásban, és a zilahiak mögött 12 pontra nőtt a hátrány. Jövő szombaton, április tizenharmadikán a 3. fordulóban hazai pályán, a Máramarosszigeti VSK ellen játszik az szatmárnémeti Olimpia VSK.

Cosmin Iuhas edző nyilatkozata, Zilah:
„Sajnos egy nehéz időszakot élünk meg, és nem sikerül nyernünk. Nem tudunk hozzátenni semmit a rájátszásban. Ismét a pontrúgások jelentik a gondot, nem tudunk kellően koncentrálni és könnyedén kapjuk a gólokat.
Emelt fővel kell folytassuk a munkát, lássuk mi jön ezután. Még nincs minden veszve, van még hét mérkőzés, ahol bármi megtörténhet. Kár lenne az elmúlt egy éves munka után ne lépjünk ki ebből a szériából, és ne csípjük el az osztályozót.”

LIGA 3, PLAYOFF, 10-ES CSOPORT, 2. FORDULÓ
Zilahi SCM - Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Stefan Nikolic 9., 72., illetve Moussa Samake 63.
Kiállítva: Raul Apai 86. (Olimpia VSK)
Olimpia VSK: Denis Moldovan - Alin Burdeț, Paul Copaci, Cătălin Oanea, Tudor Lucaci (80., Adrian Micaş), Viorel Chinde, Cosmin Zamfir (58., Gueye Mansour), Moussa Samake, Pop Nándor (46., Raul Apai), Andrei Zbona (46., Alin Ferenți), Zsiga Ervin.
Edző: Cosmin Iuhas.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.