Valéria

Futball: döntetlent játszott a Minaur ellen az Oli

2024.03.02 - 11:35
(Fotó: SzOVSK)
Hazai pályán zárta a téli felkészülési mérkőzések sorát a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata, miután a péntek délután a Liga 3-as csoporttárs Nagybányai Minaurt fogadta.

Döntetlennel zárta a téli felkészülési mérkőzések sorát a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata, miután a péntek délutáni találkozón 1–1-et játszott a legénység az Olimpia – Daniel Prodan Stadionban a Liga 3-as csoporttárs Nagybányai Minaur ellen.

Első félidő

A viszonylag kiegyenlített mérkőzésen mindkét csapatnak voltak ígéretes helyzetei az ellenfél kapuja előtt, de az első félidőben csak a nagybányaiak találtak be: a 12. percben Darius Mureşan 20 méterről, a jobb oldalról, Patric Toderean kapujának felső léce alá csavarta a labdát (0–1).

Második félidő

A második félidőben az Oli volt a veszélyesebb az ellenfél kapujára, és a 60. percben sikerült egyenlíteni: Viorel Chinde bal oldali szabadrúgása után a hosszú sarokról Răzvan Prodan fejelt vissza a kapu elé, ahonnan Gueye Mansour csukafejessel küldte a lasztit a kapuba (1–1).
Nem változott az eredmény a végéig, így a Szatmárnémeti Olimpia VSK 3 győzelemmel, 4 döntetlennel és 1 vereséggel zárta az előszezoni meccsek sorát.

A következő szombaton, március 9-én a 16. forduló mérkőzéseivel folytatódik a Liga 3-as bajnokság. A szatmárnémeti csapat akkor a megyei derbin, 15 órától fogadja majd az Arenei utcában a Nagykárolyi Victoria VSK csapatát.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagybányai CS Minaur 1–1 (0–1)
Gólszerzők: Gueye Mansour 60., illetve Denis Mureșan 12.
Olimpia VSK: Patric Toderean – Paul Copaci, Tudor Lucaci, Alin Burdeț, Cătălin Oanea, Adrian Zbona, Viorel Chinde, Răzvan Prodan, Cosmin Zamfir, Pop Nándor, Gueye Mansour.
Játszottak még: Denis Moldovan – Emanuel Negru, Florin Mureșan, Adrian Micaș, Denis Lazăr, Alin Ferenți, Luca Sabău.
Edző: Cosmin Iuhas.

AZ ELŐZŐ FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEKEN
Nagybányai CS Minaur – Szatmárnémeti Olimpia VSK 2–2
Szatmári gólszerzők: Zsiga Ervin (11-esből), Adrian Bura.
Szatmárnémeti Olimpia VSK – Nagyváradi FC Bihor 2–1
Szatmári gólszerzők: Gueye Mansour, Cătălin Oanea.
Debreceni Egyetemi Atlétikai Club – Szatmárnémeti Olimpia VSK 0–2
Gólszerzők: Cosmin Zamfir, Viorel Chinde

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.