×
2024. 04 26.

Értékes pontot tartott itthon a VSK

2021.11.27 - 19:45
Csik Tibi vezénylete alatt a harmadik mérkőzés után is veretlen maradt a VSK labdarúgócsapata. Ezúttal fordul a kerék, és a szerencse a szatmáriak oldalára áll, hiszen a játék végén egyenlítettek – megérdemelten.

Pontot szerzett a Szatmárnémeti Városi Sportklub labdarúgócsapata a Liga 3 hétvégi fordulójában, és ezzel folytatja a felzárkózást a 10-es csoport táblázatában.
Csik Tibor vezetőedző vezetése alatt továbbra is veretlen a csapat, három mérkőzésen öt pontot szerzett az alakulat. Szombaton a Dési Someșul elleni találkozón sikerült behúzni a pontot, vagyis egy olyan együttessel ikszeltek a srácok, akik a negyeik helyen állnak a táblázatban, ráadásul az eddigi négy korábbi mérkőzés egyikén sem kaptak gólt a VSK-tól.
A szatmáriak viszont ígéretükhöz híven nem feltartott kézzel álltak fel a désiekkel szemben. Az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban rendezett találkozón egyenlő ellenfele volt a táblázat utolsó előtti helyén álló VSK a Someșulnak. A Kolozs megyeieknek viszont elég volt egy pillanatnyi villanás, hogy gólt szerezzenek: a 30. percben Darius Mureșan kapott labdát bal oldalon, és a 16-os sarkáról zavartalanul küldhetett egy védhetetlen torpedót Iulian Anca-Trip kapujának hosszú sarkába (0–1).
Csik Tibi legényei viszont nem estek össze, sőt, nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak, és lassan átvették a meccs irányítását is. A désiek viszont jól zártak a védelemben, így nem sikerült nagyobb veszélyt jelenteni Winnwy de Sousa Boison kapujára.
A második félidőben is futott az eredmény után a VSK, próbálgatta a Someșul kapuját, de gólig nem jutottak. Ez így volt a 90. percig, amikor Zsiga Ervin bal oldali beívelését alaposan benézte a teljes dési védelem, így a labda egészen a hosszú sarok kapufájáig jutott, ahova Eduard Dobrai érkezett, a fiatal játékos pedig közelről az üres kapuba gurított (1–1).
Kereste a győztes gólt is a VSK, ezért a ráadás perceire a teljes csapattal áttelepedett a dési térfélre, amire kevés híján majdnem rá is fázott: a 94. percben kontrára indult a dési csapat, a Someșul játékosa a pálya közepéig kifutó Anca-Trip mellett is elvitte a labdát, viszont hosszan szöktette magát, így már nem tudott egy jó keresztpasszt adni a középen érkező csapattársának, akinek így nem sikerült jól irányozni a lövést.
Maradt a jól megérdemelt iksz. Most sem tudta legyőzni a VSK a Dési Someșult: az eddigi egymás elleni öt meccs mérlege két döntetlen és három dési győzelem, a gólkülönbség pedig 1–14 a Someșul javára. Viszont a mostani pont nagyon fontos a szatmáriaknak, hiszen ezzel felzárkóztak a táblázatban, és már csak három egységnyi a hátrányuk a nyolcadik Nagysomkúti Progresul mögött.
„Nagyon erős ellenféllel játszottunk, minőségi futballt játszanak. De a srácaim előtt le a kalappal. Ha szóval kéne jellemezni a mai teljesítményüket: játszottak… Ez az iksz ma felér egy győzelemmel, hiszen egy jó csapattal értük el ezt az eredményt. Nem szabad elfelejteni, hogy a Dési Someșul néhány héttel ezelőtt még 5–1-re verte a Minaurt Nagybányán – értékelt Csik Tibor a találkozó után. – Igaz, a meccs végén majdnem kaptunk gól, de benne volt a játékunkban, hogy akár meg is nyerhettük volna” – tette hozzá.
A VSK az idei utolsó mérkőzését Nagybányán játssza, a Minaur ellen. Ezután három hónapos téli vakáció következik, miután három fordulót rendeznek még a bajnokság alapszakaszában. Ezután kezdődik a rájátszás, a VSK biztos az alsóházban fog küzdeni a kiesés elkerülésére.

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 14. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Dési Someșul 1–1 (0–1)
G.: Eduard Dobrai 90., illetve Darius Mureșan 30.

VSK: Iulian Anca-Trip – Călin Vădan, Ciprin Brata, Nyéki Márk (Eduard Dobrai 68.), Antonio Pașca (Denis Baior 46.), Svarczkopf István (Flaviu Ionescu 68.), Filip Sztajics (Tudor Moldovan 46.), Zsiga Ervin, Raul Ziman (Denis Batin 80.), Luca Tincău, Cosmin Zamfir. Vezetőedző: Csik Tibor.

Someșul: Winnwy de Sousa Boison – Mihai Maxin, Marius Ionescu, Emanuel Negru, Darius Mureșan, Alexandru Creciunescu, Ionuț Dobrea, Valentin Cristea, Stephane Ferhaoui, David Ciurcui, Ștefan Visic. Vezetőedző: Dănuț Șomcherechi.

Kolozsvári CFR II – Luceafărul Nagyvárad 3–0 (1–0)
G.: Dusan Celar 23., 56. (a másodikat 11-esből), Daniel Borma 74. (öngól)

Nagyváradi AC – Nagysomkúti Progresul 3–1 (1–1)
G.: Florin Chitaș 27., 53., Cosmin Letan 64. (11-esből), illetve Paul Batin 30.

Félixfürdői Lotus – Zilahi SCM 1–2 (1–0)
G.: Alexandru Pintea 39., illetve Alexandru Sorian 76., Sergiu Negruț 90+2.

Nagybányai Minaur – Szilágysomlyói Sportul 7–1 (4–0)
G.: Viorel Chinde 21., 31., 45., Romariu Rus 34., Mircea Donca 51. (11-esből), Sergiu Ciocan 61., Marco Petran 90+2., illetve Luigi Pop 50.

Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Futball: kikapott az Olimpia a biharszentandrási ACSC Crişultól
Nem megy a foci a fiúknak, harmadik mérkőzését veszíti le a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata a Liga 3 rájátszásának felső házában.
Futball: gyengén játszott Zilah ellen az Oli
Vereséget szenvedett a Liga 3 rájátszásának felsőházában a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata, miután pénteken, idegenben 2–1-re kikapott Zilahon az éllovas együttestől.