×
2024. 04 26.

Először nyerte meg a nyílt versenyt Vajda Zsolt „Bajnok”

2021.10.24 - 12:43
Óriási csaták, műszaki gondok miatt adódó bosszús pillanatok, de ezek ellenére nagyon jó hangulat és verőfényes napsütés jellemezte a Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági bajnokság utolsó előtti fordulóját, amit szombaton rendezett meg az szatmárnémeti gyakorlópályáján a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK.

A szatmáriak, nagykárolyiak, szentmártoniak, újnémetiek és újmárnaiak mellé nagybányai, veresvízi, felsőbányai, besztercei, aradi, kolozsvári, nagyváradi versenyzők neveztek, így harminckilenc pilóta sorakozott fel a negyedik forduló futamához, hogy a technikás, de ugyanakkor nagyon gyors pályán küzdjenek meg elsősorban a stopperóra időeredményével. A gyakorlópályán rendezett eddigi futamok közül talán a mostani pálya nyomvonala volt a leggyorsabb. Így sok esetben másodpercek, vagy századmásodpercek döntöttek a végső sorrendről, és ezáltal a pontok elosztásáról. A DH2 kategóriában például a szentmártoni Lucian Pantiș időeredménye (01:19.84) 4 századmásodperccel volt gyengébb a második helyen záró kolozsvári Adrian Borzescu idejéhez (01:19.80) viszonyítva, de a kategória győztese, az aradi Claudiu Iosef is csak kevéssel több mint egy másodperccel tudott jobb időt (01:18.99) autózni.
Hasonlóan szoros harc volt az AH2 kategóriában is, ahol az élen záró nagybányai Adrian Suciut és a harmadik, szintén nagybányai Dănuț Manolét 1 másodperc és 47 tizedmásodperc választott el.
A hétvége egyik nagy pechese talán Andrei Vajda volt: a többszörös karting-bajnok fiatal tehetség nem tudott rajthoz állni, mivel a versenyekre összerakott Suzuki Swiftja szombaton megmakacsolta magát, és nem indult. Ellenben az édesapja, Vajda Zsolt „Bajnok” (képünkön) a hétvége legjobb idejét autózta. Ő volt az egyetlen, aki 01:13 alatti időeredményt ért el szombaton: kategóriájában (AH1) 01:12.45-ös idővel zárt, amit már nem tudott megismételni a nyílt versenyben is, zárásként ugyanis 01:12.88-as időt autózott, de ez is elég volt a nyílt verseny megnyerésére – ebben az idényben először.

A Mazda MX5-ösök voltak a menők a Transilvania sugárúton
Negyvenegy pilóta sorakozott fel egyenként szombaton a szatmárnémeti Transilvania sugárúton, hogy a lehető legjobb időt autózva gyarapítsa pontjait a Rally Sprint gyorsasági és ügyességi bajnokság összetett táblázatában.
Szombaton zárva lesz a Transilvania sugárút
Zárva lesz szombat kora reggeltől a közúti forgalom elől Szatmárnémeti a Transilvania sugárút, ahol a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK szervezésében rendezik meg a 17. Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági bajnokság negyedik futamát.
Szombaton Rally Sprint a központban
Csütörtökig lehet nevezni a Rally Sprint autós gyorsasági és ügyességi bajnokság következő futamára, amit a szatmárnémeti Transilvania sugárúton rendeznek meg. A nevezés online zajlik.