20 °C

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

2023.10.05 - 17:46
(Fotó: frscrima.ro / archív)
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.

A Csiszár Ferenc, Adrian Szilagyi, Nagy Lehel edzőhármas tanítványa remekelt Bukarestben, és veretlenül zárt az első helyen.
A 18 éves Márton hat győzelemmel kezdett a csoportkörben, majd hibátlanul menetelet a főtáblán is. A negyeddöntőben az Olimpia VSK-nál csapattársát, Szabó Szabolcsot győzte le, majd a fináléban a konstancai Florin Mirică (CS Farul) sem tudta megállítani a szatmári legényt, 15–13-ra győzött.

Szabó Szabolcs egyébként a 6. helyen zárt, míg az Olimpia VSK harmadik sportolója, Anton Cîmpan a 9. lett csütörtökön.
Idén Mézinger ezüstérmes lett az U23-as korosztályos bajnokság egyéni versenyében, és bajnokságot nyert a az Olimpia VSK csapatával. A juniorok között bajnoki ezüstérmet szerzett a csapatviadalban.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON!

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Vívás: szatmárnémeti a világ 42. legjobb junior párbajtőrözője!
Előkelő világbajnoki pozíciót tőrözött ki magának Rijádban Ana Tomşa, a szatmárnémeti vívóiskola reménysége, kedden Kurtinecz Johanna követheti őt a sorban, a másik szatmárnémeti lány akkor lép pástra kadett egyéniben.
Vívás: Rijádi VB-re utazik Kurtinecz és Tomşa
Két szatmárnémeti párbajtőrvívó megy a hét végén Szaúd-Arábiába, hogy április 15-én és 16-án pástra lépjenek a kadet és junior korosztályos vívó-világbajnokságon.