2024. 04 27.

Cselgáncs: érmekkel tért haza Codreanu, Paştiu és Ilie

2023.09.25 - 17:02
Szép sport-jövő előtt áll Codreanu Miguel, Antonio Ilie és Paula Paștiu. (Fotó: Szatmárnémeti Városi Sportuklub)
Remek eredményeket értek el a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái Bosznia Hercegovinában, a huszonegy év alattiak számára szervezett Balkán bajnokságon. Két érem is lett egyéniben.

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub három judokája vett részt az U21-es korosztályos cselgáncs Balkán-bajnokságon, amint az elmúlt hétvégén rendeztek meg Bosznia – Hercegovinában.
Marian Halas edző tanítványai, Codreanu Miguel, Antonio Ilie és Paula Paștiu a 66 kilogrammos, a 100 kilogrammos, illetve a +78 kilogrammos súlycsoportok versenyében szálltak harcba.
A szatmári küldöttség legjobbja Antonio Ilie volt, aki egyéniben bajnoki ezüstérmet szerzett, míg a román válogatott keret tagjaként Balkán-bajnok lett.
Paula Paștiu bronzérmet szerzett.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.
Futball: újabb párharc az éllovas Zilahi SCM-vel
Nehéz mérkőzés vár az ez alkalommal már Ritli Zoltán vezette Olimpiára, de legalább a hazai pálya előnyeit kihasználva fog játszani a 10-es csoport éllovasával, a Zilahi SCM együttessel.
Sakk: klasszikus versenyben szerzett ezüstöt Kovács Balázs
A 10 évesek klasszikus sakkversenyének végső rangsorában a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub sportolója a második helyen zárt, ezzel Románia bajnoki ezüstérmese lett.