×
2024. 04 26.

Bombameglepetés Madridban

2021.09.29 - 15:46
Először szerzett luxemburgi labdarúgó gólt a BL csoportkörében, és ez a találat a sorozat eddigi legnagyobb meglepetését okozta. A Sheriff Tiraspol ezzel a második csapat a sorozat történetében, amely újoncként száz százalékosan kezdi a csoportkört.

Moldova bajnoka, a Sheriff Tiraspol két forduló után százszázalékos mérleggel vezeti a Bajnokok Ligája D-csoportját, maga mögé utasítva a Real Madrid, az Internazionale és a Sahtar Donyeck csapatait!
A két együttes az első fordulóban is nyert, viszont a Santiago Bernadéu Stadionban a királyi gárda volt az egyértelmű favorit. A papírformának megfelelően a Real irányította a mérkőzést. A 24. percben azonban jött a hideg zuhany, egy beadás után az üzbég Yakhshiboev a madridiak kapujába fejelt (0–1). Sőt, a 31. percben Courtois hibája után majdnem megduplázta előnyét a moldovai csapat. A folytatásban hiába alakította ki a helyzeteket a királyi gárda, nem tudott betalálni az első félidőben.
A folytatásban is tovább nyomott a Real, de jól állta a sarat a Sheriff védelme. A 63. percben Vinícius Júniort nem tudták szabályosan megállítani a vendégek, videózás után pedig büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Benzema áll, és elemi erővel lőtte a kapuba a labdát (1–1). A francia játékos ezzel az egyik labdarúgó az első számú kupasorozat történetében, aki 17 BL-idényben gólt szerzett.
A győztes gólt azonban nem a Real Madrid szerezte meg. A vendégek luxemburgi légiósa, Sebastian Thill a 90. percben 18 méterről kilőtte a felső sarkot (1–2). Egyébként ő az első luxemburgi játékos, aki betalált a Bajnokok Ligájában. Ugyanakkor a moldovai csapat a Leicester City után az első BL-újonc, aki az első két meccsét meg tudta nyerni Európa legrangosabb kupasorozatában.
„Boldog vagyok, hogy ilyen meccset játszhattunk a Real Madrid ellen. Meghatódtam. Köszönöm a srácoknak, amit a pályán ma nyújtottak. Jó útra léptünk, amelyen rajta akarunk maradni. Nem gondolunk a legjobb 16-ra, mert még semmi nagy dolgot nem tettünk, ezért lépésről lépésre haladunk. Még van hátra négy nagyon fontos mérkőzésünk” – nyilatkozta Yuriy Vernydub, a Sheriff vezetőedzője.
„Inkább csalódottak vagyunk, mint bosszúsak. Apró dolgok miatt kaptunk ki, annak ellenére is jól játszottunk. Jobbak kellett volna legyünk a támadóharmadban, de ezt most nehéz megmagyarázni. Jó lecke ez a mai számunkra, hogy úgy vesztettünk, nem érdemeltük meg” – mondta Carlo Ancelotti, a Real vezetőedzője.
A csoport másik mérkőzésén a Sahtar és az Inter ikszelt egymással, így a kvartett utolsó két helyén osztoznak. A következő fordulóban, három hét múlva pedig a milanói csapat a moldovaiakat fogadja, míg a Real a donyeckeiek vendégei lesznek.

Benzema és Messi a rekorderek
Benzema egyébként a fentebb említett rekordon osztozik Lionel Messivel. Ugyanis az argentin klasszis is megtörte a jeget, és megszerezte első gólját a Paris Saint-Germain színeiben. Az argentin sztár kedd este a Manchester City elleni csoportmeccsen talált be, de összességében ez már a 121. volt neki a BL-ben. Ennyi találatot 17 BL-idényben jegyzett.
Messi sikerének természetesen nem örültek a Citynél, rádásul a „polgároknak” egy 18 meccsen át tartó BL csoportköri veretleneségi sorozata ért véget a keddi 2–0-s vereséggel. Pep Guardiola csapata ezelőtt 2018 szeptemberében a Lyon ellen kapott ki.
A csoport másik mérkőzésén, a három magyar válogatottal, Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal kezdő Leipzig a Brugge ellen sem tudott nyerni, így a széria utolsó helyét foglalja el, míg a belga alakulat, a párizsi pontszerzés után az első győzelmét is megszerezte a kvartettben.

Szalah beérte Eto’ót
A B-csoportban a Liverpool – az Atlético elleni szoros meccs után – Portóban sima győzelmet jegyzett. Az 5–1-es siker alkalmával az egyiptomi Mohamed Szalah kétszer is eredményes, ezzel már 30 gólos a BL-ben, amivel az afrikai játékosok között utolérte a kétszeres BL-győztes Samuel Eto’ót, és már csak a Chelsea legendája, Didier Drogba (44 gól) van előtte.
A csoport másik mérkőzésén az Atlético a találkozó utolsó percében szerzett találattal legyőzte idegenben az AC Milánt. A győztes gólt Luis Suárez szerezte, aki 2015 szeptembere óta nem szerzett gólt idegenbeli BL-meccsen. Most 26 meccse tartó negatív szériát szakított meg.
A C-csoportban az Ajax a Beşiktaşt is legyőzte, így a Liverpoolhoz, a Sheriffhez és a csoporttárs Borussia Dortmundhoz hasonlóan száz százalékos a mérlege. A holland csapat játékosa Sebastian Haller egyébként a Sporting elleni négy gólját követően a törökök kapujába is betalált. Két csoportmérkőzést követően eddig senki nem tudott 5 gólnál többet szerezni a BL-ben.
Három hét szünet következik tehát a BL-ben, a 3. forduló mérkőzéseit október 19-én és 20-án fogják rendezni.

BAJNOKOK LIGÁJA, 2. FORDULÓ

A-csoport

Paris Saint-Germain – Manchester City FC 2–0
G.: I. Gueye 8., Messi 74.
RB Leipzig – Club Brugge 1–2
G.: Nkunku 7., illetve Vanaken 24., Rits 41.

1. Paris Saint-Germain    2    1    1    0    3–1    4
2. Club Brugge    2    1    1    0    3–2    4
3. Manchester City FC    2    1    0    1    6–5    3
4. RB Leipzig    2    0    0    2    4–8    0

B-csoport

FC Porto – Liverpool FC 1–5
G.: Taremi 75., illetve Szalah 18., 60., Mané 45., Firmino 77., 81.
AC Milan – Club Atlético de Madrid 1–2
G.: Rafael Leao 20., illetve Griezmann 84., L. Suárez 90+7. (11-esből)

Real Madrid CF – FC Sheriff Tiraspol 1–2
G.: Benzema 63. (11-esből), illetve Yakhshiboev 25., Thill 90.
FC Sahtar Donyeck – FC Internazionale Milano 0–0

1. Sheriff Tiraspol    2    2    0    0    4–1    6
2. Real Madrid    2    1    0    1    2–2    3
3. Internazionale    2    0    1    1    0–1    1
4. Sahtar Donyeck    2    0    1    1    0–2    1

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.