5 °C
erős felhőzet

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

2022.08.04 - 12:47
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.

A magyar bajnok az elefántcsontparti Franck Boli fejesével bő negyedóra után előnybe került, de az azeri ellenfél még a szünet előtt egyenlített: Aissa Laidouni rossz passza után kiharcolt szabadrúgást Filip Ozobic kapura ereszettte a labdát, Dibusz Dénesről középre pattant ki a laszti, amit a leggyorsabban reagáló Kwabwena Owusu állítgatás nélkül a kapuba bombázott (1–1).
Az egyenlítő találat életet lehelt a hazaiak futballjába, viszont a lendület a második félidőre elfogyott, a Fradi sem erőltette a játékos, így egy közepes színvonalú, tempójú mérkőzés után a budapestiek lehetnek elégedettek, idegenben értek el döntetlent, így a döntés az Üllői úti meccsre maradt, amit kedden 21 órától rendeznek a Groupama Arénában.

BL, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS

Qarabağ FK – Ferencvárosi TC 1–1 (1–1)
Gólszerzők: Owusu 34., illetve Boli 18.

P. A.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Utolsó előtti állomás a csoportkör előtt
A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulóját Azerbajdzsánban, a Qarabağ vendégeként kezdi szerda este a Ferencváros labdarúgócsapata.