4 °C
borús égbolt

A Liverpool és az Ajax továbbjutott, a Real 1000. gólját szerezte

2021.11.04 - 10:16
A Liverpool Diogo Jota és Sadio Mané góljával 2–0-ra legyőzte a Felipe kiállítása miatt emberhátrányba kerülő Atlético Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy az angol csapat biztosan a B-csoport élén végez.

A további két továbbjutó helyekért viszont óriási harc várható az utolsó két fordulóban: miután a Milan is megszerezte első pontját a BL idei kiírásába, még akár a második helyet is célba veheti. Az olasz együttes kapuját egyébként a korábbi román válogatott Ciprian Tătărușanu védte.
Biztosította helyét a legjobb 16 között az Ajax is, amely idegenben legyőzte a 3–1-re a Borussia Dortmundot. A németek BL-továbbjutási reményei viszont még élnek, habár pontszámban beérte őket a Sporting, amely 4–0-ra kiütötte a Besiktast a szerdai meccsen.
Az A-csoportban a Paris Saint-Germain átadta az első helyét a Manchester Citynek.
A Lionel Messi és Sergio Ramos nélkül felálló Párizsiak a lipcsei találkozó ráadás perceiben vesztettek két pontot, miután Szoboszlai Dominik büntetőből egyenlített. A magyar válogatott játékos a Leipzig idei első BL-pontját szerezte meg, és ezzel versenyben marad a csapat az Európa Ligát érő harmadik hely megszerzésére, mivel a City legyőzte a Club Brugge együttest.
Túlzás nélkül mondható, hogy helyre állt a rend a D-csoportban: Moldova bajnoka, a Sheriff Tiraspol csak egy félidőt tudta tartani hazai pályán az Internazionale nyomását (az olaszok 19 kísérletéből hat kaput talált), fordulás után viszont hengerelt a milanói alakulat, amely 3–1-re győzött.
A csoport másik mérkőzésén a Real Madrid 2–1 legyőzte a vendég Sahtar Donyecket. Ezzel a két találattal a királyi gárda elérte az 1000-es mérföldkövet a Bajnokok Ligájában, illetve a Bajnokcsapatok Európa Kupájában (pontosabban az 1001 gólnál tart). A Real Madrid az első, amely ezer gólt szerzett az első számú európai sorozatokban – Érdekesség, hogy a blancók 200. gólját a sorozatban Puskás Ferenc szerezte, míg Cristiano Ronaldo a 800. és a 900. gólt is magára vállalta.
Az ukránok veresége egyben azt is jelenti, hogy a Sheriff – bár elvesztette a csoportelsőséget – első számú esélyes maradt a szériában, hogy EL-t érő harmadik helyen zárjon.

BAJNOKOK LIGÁJA, 4. FORDULÓ
A-csoport

Manchester City FC – Club Brugge 4–1 (1–1)
G.: Foden 15., Mahrez 54., Sterling 72., Gabriel Jesus 90+2., illetve Stones 17. (öngól).

RB Leipzig – Paris Saint-Germain 2–2 (1–2)
G.: Nkunku 8., Szoboszlai 90+2. (11-esből), illetve Wijnaldum 21., 40.

1. Manchester City FC    4    3    0    1    15–7    9
2. Paris Saint-Germain    4    2    2    0    8–5    8
3. Club Brugge    4    1    1    2    5–11    4
4. RB Leipzig    4    0    1    3    8–13    1

B-csoport

AC Milan – FC Porto 1–1 (0–1)
G.: Mbemba 61. (öngól), illetve Luis Díaz 6.
Liverpool FC – Club Atlético de Madrid 2–0 (2–0)

C-csoport

Sporting Clube de Portugal – Beşiktaş JK 4–0 (3–0)
G.: Pedro Goncalves 31., 38. (az elsőt 11-esből), Paulinho 41., Sarabia 56.
Kiállítva: Souza (90., Beşiktaş)

Borussia Dortmund – AFC Ajax 1–3 (1–0)
G.: Reus 37. (11-esből), illetve Tadics 72., Haller 83., Klaassen 90+3.
Kiállítva: Hummels (29., Borussia)

1. AFC Ajax    4    4    0    0    14–2    12
2. Borussia Dortmund    4    2    0    2    4–8    6
3. Sporting Clube de Portugal    4    2    0    2    9–7    6
4. Beşiktaş JK    4    0    0    4    2–12    0

D-csoport

Real Madrid CF – Sahtar Donyeck 2–1 (1–1)
G.: Benzema 14., 61., illetve Fernando 39.

Sheriff Tiraspol – Internazionale Milano 1–3 (0–0)
G.: Adama Traoré 90+2., illetve Brozovic 54., Skriniar 66., A. Sánchez 82.

1. Real Madrid CF    4    3    0    1    9–3    9
2. FC Internazionale Milano    4    2    1    1    6–3    7
3.FC Sheriff Tiraspol    4    2    0    2    6–7    6
4. Sahtar Donyeck    4    0    1    3    1–9    1

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.