1USD = 4.63 RON
100HUF = 1.28 RON

A Liverpool és a Bayern München már a legjobb nyolc között van

2022.03.09 - 10:44
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján az Internazionale Lautaro Martínez góljával 1–0-ra nyert az Anfield Road stadionban, de mivel a milánói meccset két góllal a Liverpool nyerte meg, így az angol csapat jutott be a negyeddöntőbe.

Bár a bajnokságban egy ötgólos sikerrel véget vetett elhúzódó nyeretlenségi sorozatának az Inter, az olasz média így sem igazán bízott benne, hogy a milánói együttesnek lehet keresnivalója a továbbjutást illetően Liverpoolban. A formák mellett az egymás elleni mérleg is az angolok diadalát ígérte, a „vörösök” az Inter elleni eddigi három meccsüket kapott gól nélkül nyerték meg.
Ehhez képest jól kezdtek a vendégek, az Alexis Sánchezzel megerősített gárda főleg középen vezetett akciókat, de lövésig nem igazán jutott el – ellenben az elsősorban pontrúgások után veszélyeztető Liverpoollal, de Joël Matip fejese a lécen csattant és Trent Alexander-Arnold szabadrúgását is kiszedte Samir Handanovic, így a csapatok gól nélküli állásnál vonulhattak pihenőre.
A szünet után fokozta a nyomást a Liverpool, és bár Mohamed Szalah eltalálta a kapufát, az adok-kapokból az Inter jött ki jobban: Matip labdaeladása után Alexis Sánchez passzolt Lautaro Martínezhez, aki 17 méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (0–1).
Sokáig nem örülhettek a vendégek, két perc sem telt el, és Alexis Sánchez butasága miatt emberhátrányba került Simone Inzaghi csapata: a chilei a becsúszása után nem húzta vissza a lábát, ami így meg sem állt Fabinho bokájáig – villant is a második sárga, majd a piros lap.
A kiállítás után az Inter erejét szinte teljesen felemésztette, hogy féken tartsa ellenfelét, nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, miközben a túloldalon Szalah ismét eltalálta a kapufát.
Hiába kapott ki az idényben először hazai pályán a Liverpool, egy gólt megőrzött a Milánóban összeszedett előnyéből, így öt év alatt negyedszer is bejutott a legjobb nyolc közé a legrangosabb európai kupasorozatban.

Lewandowski rekordja
A nap másik mérkőzésén az idegenbeli döntetlen után a Bayern München otthon hengerelt, és 7–1-re megverte a vendég Salzburgot.
Julian Nagelsmann vezetőedző nem akarta a szerencsére bízni a csapat sorsát, ezért három védőt és hét támadó szellemű játékost nevezett a kezdőcsapatba. És a húzása bevált… A 12. percben Kingsley Coman beadása után Maximilian Wöber a tizenhatoson belül ellökte, majd felrúgta Robert Lewandowskit, egyértelmű volt a büntető – a lengyel a jobb alsó sarokban lőtte a labdát (1–0).
Alig néhány perccel később Wöber a tizenhatos vonalánál ismét megrúgta Lewandowskit, aki így újabb tizenegyest lőhetett, és ezúttal sem hibázott (2–0). A 23. percben a lengyel lecsapott az előrevágott Thomas Müller-labdára, a védők nem figyeltek, a támadó megelőzte a kapust, és 17 méterről, jobbal a jobb oldali kapufára lőtt, majd a kipattanóra egyedül érkezett (3–0).
Lewandowski ezzel minden idők leggyorsabb mesterhármasát mutatta be a Bajnokok Ligájában, megdöntötte Marco Simone 1996-ban felállított rekordját.
A Bayern aztán négygólos előnnyel vonulhatott le a szünetre: a 31. percben Mohamed Camara nem figyelt, Coman szerelte őt a tizenhatos előtt, jobbra passzolt, az ötös jobb sarka elől Serge Gnabry kapura lőtt, laposan, s a jobbra vetődő Philipp Köhn csak beleütni tudott a labdába, amely a jobb alsó sarokban landolt (4–0).
A második félidő elején Thomas Müller is betalált, 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt ballal, középről, három védő között (5–0). A játékrész közepén szépített a Salzburg: Maurits Kjaergaard a rövid felső sarokba bombázta a labdát (5–1).

Az öt gólos különbséget azonban visszaállították a bajorok (a Leroy Sanétól visszakapott labdát ballal rúgta a kapuba Thomas Müller – 6–1), de itt sem volt vége, a 7–1-es, osztrák szempontból elkeserítő végeredményt Sané állította be a 86. percben.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Liverpool FC – FC Internazionale Milano 0–1 (0–0)
Gólszerző: Lautaro Martínez 61.
Kiállítva: Alexis Sánchez 63. (Inter)
Továbbjutott: a Liverpool, 2–1-es összesítéssel.

FC Bayern München – FC Salzburg 7–1 (4–0)
Gólszerzők: Lewandowski 11., 21., 23. (az első kettő 11-esből), Gnabry 31., Th. Müller 54., 83., L. Sané 86., illetve Kjaergaard 70.
Továbbjutott: a Bayern, 8–2-es összesítéssel.

(nemzeti sport)

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.