23 °C
1USD = 4.65 RON

Vertappen nyert Barcelonában, és az élre állt

2022.05.22 - 17:51
Max Verstappen zsinórban harmadik idénybeli futamgyőzelmét jegyezte a Formula–1-es világbajnokságban.

ezzel átvette a vezetést az összetett táblázatban Charles Leclerctől, aki a futam egyharmada után motorhiba miatt, az első helyről kiállval feladni kényszerült a barcelonai Spanyol Nagydíjat. A holland címvédő mögött csapattársa, Sergio Pérez lett a második, George Russel állhatott még dobogóra.
Az első rajtkockából indulva Leclerc jól kapta el a rajtot, és a negyedik kör után már közel másfél másodperc előnye volt Verstappennel szemben. Ellenben a monacói pilóta csapattársa, Carlos Sainz beragadt, és az első kanyarban már két pozíciót is vesztett: Russel és Pérez is megelőzte, az 5. helyét pedig úgy tudta megőrizni, hogy az őt támadó Lewis Hamilton autójának nekiütközött Kevin Magnussen – mindketten folytathatták a versenyt.
Néhány körrel később viszont Sainz pördült meg a négyes kanyarban, lesodródott a pályáról és ezzel hat helyet veszített. A 9. körben aztán Verstappen is ugyanott járta meg a kavicságyat és visszaesett a negyedik pozícióba. Pérez viszont „udvariasan” elengedte Verstappent.
A 22. körig az élbojból mindegyik autón megtörtént az első kerékcsere, Leclerc teljesítette a leggyorsabb kört, de a 27. körben megtörtént a baj a Ferrarinál: az eddigi éllovas alatt meghibásodott az erőforrás, és fel kell adnia a versenyt.
Verstappen vérszemet kapott, azonnal kereket cserélt, és elindult a hajsza az első hely megszerzésére. Miközben Pérez került az élre, a holland körbe autózta Valtteri Bottast, a 37. körben pedig Russel is kiállt kerékcserére Verstappen elől. Így már csak az volt a kérdés, hogy a mexikói csapattárs mikor adja át az első pozíciót a címvédőnek? Nem kellett sokat várni a válaszra, hiszen Pérez a következő körben megejtette a második kerékcserét is, így a 38. körben már Verstappen állt az élen. A holland a 45. körben még cserélt egyszer abroncsokat, de amint visszatért a pályára, csak 3 másodperc volt hátránya csapattársa mögött, akinek esze ágában sem volt gyorsítani, a 49. körben pedig ismét „udvarias” volt, és meg kellett elégedjen a második hellyel.
Nem változott a sorrend az élen, Verstappen pedig 6 pont előnnyel Leclerc elé került az összetett táblázatban. Sainz a 4. helyen zárt, Hamilton a végére visszakapaszkodott az 5. pozícióba.