1USD = 4.58 RON
100HUF = 1.29 RON

Győzelemmel jubilált Kanadában Verstappen

2022.06.20 - 09:52
A pole pozícióból rajtoló Max Verstappen nyerte meg a Formula–1-es Kanadai Nagydíjat.

A futam hajrájában nagy csata alakult ki a címvédő és Carlos Sainz között a diadalért, ám a Ferrari versenyzőjének meg kellett elégednie a második hellyel. A dobogó alsó fokára Lewis Hamilton állhatott fel Montrealban. Sergio Pérez már a futam elején kiesett technikai meghibásodás következtében, de az utolsó sorból rajtoló Charles Leclerc egészen az ötödik helyig zárkózott fel.
A futam idején két alkalommal kellett lassítani a mezőnyt virtuális biztonsági autós korlátozás által: előbb Pérez leállt autójának mentése idejére, majd a 20. körben Mick Schumacher miatt, a fiatal németet ugyanis ismét utolérte a technika ördöge, így kénytelen volt félrehúzódni.
Az 50. körben aztán jött a valós biztonsági autó, mert Cunoda Juki kicsúszott, és kissé összetörte az AlphaTauriját a kettes kanyarban.
Hat kört maradt a pályán a safety car, ami kissé összerázta a mezőnyt, viszont ennek ellenére az élen nem változott a sorrend a futam végéig. Verstappen a győzelmével 46 pontra növelte előnyét a világbajnoki pontverseny élén.
Ugyanakkor a 24 éves holland pilótának ez volt a F1-es pályafutása 150. futama. Idén a hatodik, karrierje során pedig a 26. futamgyőzelmét aratta Montrealban.
Folytatás két hét múlva a Brit Nagydíjjal!