Valéria

Amatőr hibák a Ferrarinál, tizedik helyről indulva nyert Verstappen

2022.07.31 - 18:17
Lemondhat az egyéni és csapat-világbajnoki címről is a Ferrari Formula–1-es csapata, miután a Magyar Nagydíjon (újfent) olyan hibákat vétettek, amelyek nem jogosítják fel az olasz csapatot, hogy a világ legjobbjának mondhassa magát.

A mogyoródi versenyhétvége szombati időmérő edzésén az utolsó pillanatban jött be az első helyre George Russell (Mercedes), így Carlos Sainz és Charles Leclerc (Ferrari) a második, illetve harmadik pozícióból rajtolhatott vasárnap. Az időmérő utolsó szakaszában DRS-problémákkal küszködő Lewis Hamilton (Mercedes) a 8., míg a motorgondok miatt az utolsó percekben mért kör nélkül maradó Max Verstappen (Red Bull) a 10. helyre kvalifikálta magát. A hollandnál ráadásul az erőforrást is ki kellett cserélni, s hozzá hasonlóan a 11. helyről induló csapattárs, Sergio Pérez, autójába is új motorelemeket kellett szerelni, azonban ezért még nem járt büntetés.
A fenyegető sötét felhők végül nem hoztak esőt, így minden a pályán és a bokszutcában dőlt el. A Ferrari ezúttal utóbbi pontnál volt ismét nagyon gyenge. Az első kerékcserék ugyan gond nélkül zajlottak, sőt, Leclerc fel tudott jönni a második helyre, Russell mögé és Sainz elé. Viszont a második cserét vélhetően ők sem értették. Miközben a Verstappen, Hamilton, Pérez trió folyamatosan dolgozta le a hátrányát, a Ferrarinál Leclerc autójára a nagyon lassú kemény keverékű abroncsokat tették fel. Ezzel már a monacói folyamatosan vesztette a pozíciókat, végül hatodiknak érkezett célba.
Sainz sem járt jobban, mert a 48. körben elvégzett kerékcseréje közel 5 másodpercig tartott, így esélye sem volt Verstappen vagy Russell elé visszajönni. Közben Hamilton is nagy tempóba jött, meg is előzte a spanyolt, végül a második helyig jött fel. Az élete első pole pozícióját szerző Russell végül a harmadik helyen ért célba, Sainz meg kellett elégedjen a negyedik hellyel.

cropped-verstappenMTI
Verstappen nagy győzelmet aratott, s pályafutása 28. sikerének köszönhetően 80 pontra növelte az előnyét az összetettben, kilenc fordulóval az idény vége előtt.
Folytatás augusztus 26–28-án a Belga Nagydíjjal.

Forma 1: Lando összetörte Verstappen trófeáját - VIDEO
A vasárnap magyar futam díjátadóját követően a második helyen záró Lando Norris a dobogón egy rossz mozdulat következtében összetörte Verstappennek a Herendi Porcelánmanufaktúra által gyártott egyedi díját.
F1 Magyar Nagydíj: Verstappen győzött, a Red Bull rekordot döntött a Hungaroringen
A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte vasárnap a 38. Forma-1-es Magyar Nagydíjat a Hungaroringen, egymás utáni hetedik sikerével tovább növelte az előnyét az összetett pontverseny élén, csapatával pedig rekordot döntött.
Hosszabbították a szerződést, de marad a geokódolás
Hivatalos: 2025 végéig az M4 Sport a Formula-1 kizárólagos magyarországi televíziós közvetítője. Az újabb közvetítési szerződés aláírását Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója jelentette be a Magyar Nagydíj előtt a Hungaroringen.