Ervin
17 °C

Váncsa és Burya is vb-aranyat szereztek

2021.09.28 - 10:00
Hét éremmel tértek haza a Szatmárnémeti VSK karatékái az Egyesített Karate Világszövetség (WUKF) által Kolozsváron rendezett világbajnokságról.

A kilencedik alkalommal megrendezett nemzetközi tornára idén 62 országos szövetség küldte sportolóit, így több mint 1300 karatéka sorakozott fel a tatamik előtt szeptember 23–26-a között.
Florin Mihali edző tanítványai közül Váncsa Daiana idén is hozta a tőle várt teljesítményt, és újabb két világbajnoki aranyéremmel gazdagította az amúgy is nagyon gazdag gyűjteményét. A fiatal tehetség a 21–35 éves korosztályos csapattal megnyerte a kumite sanbon váltó, és a kumite sanbon versenyszámokat, továbbá a korosztály egyéni versenyében, a kumite shobu sanbon próba -55 kilógrammos súlycsoportjában ezüstérmet szerzett.
Klubtársa, Dennis Burya is remekelt, hiszen a 16–17 évesek 65–75 kilogrammos súlycsoportjában egyéni világbajnoki címet szerzett: a VSK karatékája a kumite shobu sanbon próbában bizonyult kategóriája legjobbjának. Ugyanakkor a korosztályos kumite sanbon váltócsapattal is világbajnok lett, a kumite sanbon próbában pedig a második helyen zárt a válogatottal.
Simon Luca Batori-Donca a 14–15 éves korosztály egyéni kumite shobu sanbon próba 55–65 kilogrammos súlycsoportjának versenyében szerzett világbajnoki ezüstérmet.

Fotó: facebook.com/csmsatumarekarate

Karate: Hajdúnánáson lépett tatamira a Samuraiul
Február 17-én zajlott le a XIV. Hódos Imre Nemzetközi Karate Kupa a magyarországi Hajdúnánáson, ahol több mint 260 sportoló vett részt 26 klub és 40 csapat képviseletében.
Karate: két ezüst a Budapest Promontorról
Ifj. Magos Róbert és Balog Alex is éremmel tért haza a hét végi, budapesti wado kai bajnokságról, Jenei túl korán akadt össze egy kupagyőztessel.
Japán szenszej tanított karatézni
Sikeresen zárult a háromnapos karate-maraton, amelyet az elmúlt hétvégén a szatmárnémeti Energy Cardio Clubban tartottak a japán Nobuyuki Nukina sensei vezetésével.