Párbajtőr: kilencedik lett csapatban Kurtinecz

2024.02.26 - 09:42
(Fotó: Szatmári Vívóiskola Facebook oldal)
A Kurtinecz Johanna, Erica Badea, Natalia Constantin, Alina Alexandrescu kvartettel felálló válogatott a nápolyi kadet EB-n bizonyított.

A kilencedik helyen zárt a nápolyi Európa-bajnokságon a román kadet korosztályos válogatottal a Szatmárnémeti Sportlíceum párbajtőrvívója, Kurtinecz Johanna (képünkön jobbról a második).

Románia egyetlen mérkőzést vesztett el: a 16-os táblán, egy nagyon kiélezett küzdelemben 45–40-re kapott ki Spanyolországtól, így a 9–16. helyért rendezett tornán folytatta a küzdelmeket.

Azerbajdzsánt simánt verték a lányok (45–27), viszont a folytatásban erős ellenfelekkel küzdöttek.

A Kurtinecz Johanna, Erica Badea, Natalia Constantin, Alina Alexandrescu kvartettel felálló válogatott a végletekig kiélezett meccsen 43–42-re verte Svájcot, majd a 9. helyért rendezett párharcban Franciaországot győzte le 45–37-re.

Hírszerkesztő

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.