Párbajtőr: 82. helyen zárt egyéniben Mézinger

2024.02.26 - 16:13
Mézinger Márton: Bal lábbal lépett pástra Nápolyban a szatmári vívóreménység. (Fotó: Szatmári Vívósikola Facebook oldal)
Nem jöttek össze az asszók a szatmári vívóiskola növendékének a Nápolyban zajló kadet és junior vívó EB-n. De még hátravan a csapatverseny.

Korán búcsúzott a junior korosztályos férfi párbajtőrvívók egyéni Európa-bajnoki küzdelmeitől a szatmári Mézinger Márton, aki a 82. helyen zárt a nápolyi versenyen.

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub vívója két győzelemmel és négy vereséggel zárta a csoportkört, így nem jutott a főtáblára. Legyőzött viszont két olyan csoportellenfelet, akik azonban továbbjutottak: a svájci Aurele Favre végül a 41., a norvég Viktor Jarl Breivik Hagen pedig a 66. helyen zártak.

Adrian Szilagyi edző tanítványának most következik a szabadnap, majd szerdán ismét pástra lép, ezúttal a román válogatott kerettagjaként (Cristian Corbu, Rareș Mărghescu, Mézinger Márton, Florin Mirica), a csapatversenyben.

Szatmárnémeti Olimpia VSK

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.