100HUF = 1.28 RON

Párbajtőr: 27. lett Tomşa egyéniben

2024.02.27 - 19:42
Ana Tomşa most először vívott ilyen komoly tétmeccseket. (Fotó: Szatmári Vívóiskola Facebook oldal)
Kiváló eredményt jegyzett a junior korosztályos Európa-bajnokságon a szatmári párbajtőrvívó, Ana Tomșa. Adrian Pop edző tanítványa a 27. helyen zárt a nápolyi torna egyéni viadalában.

Ana Tomşa, a Szatmárnémet Sportklub versenyzője négy győzelemmel és két vereséggel kvalifikálta magát a csoportból a főtáblára, ahol az első körben a bolgár Raya Yagovát verte 15–13-ra.
A következő körben viszont a második számú kiemelt, a spanyol Silvia Gomez Lopez volt az ellenfél. Ana viszont remekül küzdött, végig szoros asszóban 14–12-re kapott ki az ibériai lánytól.

Még fog tőrözni

Ana egyébként első alkalommal küzd hasonló nagyszabású tornán. Viszont ezzel nem ért véget neki a verseny, hiszen a kontinentális viadal zárónapján, csütörtökön is pástra lép, amikor Emma Șonț (egyéni 10. hely), Alexandra Drăgan és Isabella Andreea Niculai oldalán lép majd ismét pástra a csapatversenyben.

Hírszerkesztő

Cselgáncs: egyetemi bajnokságot nyert Paula Paștiu
Két jelentős tornán vettek részt az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái. Marian Halas tanítványai egy bajnoki címmel és további öt éremmel gazdagították a gyűjteményüket.
Kézilabda: nyertek Nagyszentmiklóson a lányok, feljöttek a második helyre
A Szatmárnémeti Olimpia VSK női kézilabda junior II-es korosztályos csapata nyerte meg magabiztosan Nagyszentmiklóson a bajnoki rájátszás 4-es számú felső házának a rangadóját.
Vívás: olimpiai kvalifikáción vesz részt Alex Oroian
A luxemburgi, minősítő párbajtőr-torna pénteken kezdődik, de a mi sportolónk vasárnap, április 28-án, a zárónapon lép majd pástra.